Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 16d. 12:35

„Ergo“ grupė traukiasi iš Baltarusijos rinkos

„ERGO“ logotipas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / „ERGO“

Vokietijos kapitalo draudimo grupė „Ergo“ atsisako draudimo verslo Baltarusijoje – ji parduoda ne gyvybės draudimo bendrovės „Ergo Insurance Company“ akcijas.

Sutartis dėl „Ergo Insurance Company“ pardavimo pasirašyta su viena didžiausių vidurio ir pietryčių Europos draudimo grupių – Bulgarijos „Euroins Insurance Group“ (EIG), taip pat perkančia „Ergo“ draudimo bendroves Čekijoje bei Rumunijoje. Sandoriui dar būtinas rinkos priežiūros institucijų pritarimas, jo vertė neskelbiama, pranešė „Ergo“.

Lietuvos „Ergo Life Insurance“ ir Estijos „Ergo Insurance“ 2018 metų ataskaitose nurodoma, kad derybos dėl Baltarusijos įmonės akcijų pardavimo pradėtos pernai gruodį, vasarį gautas galutinis kainos pasiūlymas, o pardavimo procesą numatoma baigti iki liepos.

Pasak ataskaitų, sprendimas parduoti Baltarusijos „Ergo Insurance Company“ priimtas atsižvelgiant į naują „Ergo International“ veiklos strategiją.

„2017 metas kuriant naują „Ergo International“ strategiją, visa užsienyje vykdoma veikla buvo iš esmės peržiūrėta (...), buvo apibrėžti kriterijai, tokie kaip strateginė svarba, rinkos patrauklumas ir padėtis rinkoje. Kadangi „Ergo Insurance Company“ nurodytų kriterijų nevykdė, „Ergo Life Insurance“ vienintelis akcininkas („Ergo International“ – BNS) nusprendė parduoti savo dalį Baltarusijos įmonėje“, – rašoma „Ergo Insurance Company“ veiklos ataskaitoje.

Tokia pat informacija pateikiama ir Estijos „Ergo Insurance“ ataskaitoje.

Pasak ataskaitų, sprendimas parduoti Baltarusijos „Ergo Insurance Company“ priimtas atsižvelgiant į naują „Ergo International“ veiklos strategiją.

„Ergo Life Insurance“ perkvalifikuodama 32 proc. Baltarusijos įmonės akcijų paketą kaip pardavimui skirtą ilgalaikį turtą jo vertę sumažino nuo 1,794 mln. iki 622,3 tūkst. eurų, o Estijos „Ergo Insurance“ – nuo 2,562 mln. eurų iki 637,4 tūkst. eurų.

„Ergo Life Insurance“ ataskaitoje rašoma, kad Baltarusijos įmonė pernai gavo 9,334 mln. eurų pajamų ir uždirbo 237,2 tūkst. eurų pelno, jos nuosavas kapitalas metų pabaigoje buvo 5,221 mln. eurų.

Į Baltarusijos draudimo rinką „Ergo“ grupė įžengė 2018 metais, kai įsigijo 60 proc. draudimo bendrovę „Baso“, vėliau pervadintą į „Ergo Insurance Company“, akcijų. Vėliau įmonės akcijų paketą „Ergo“ padidino iki 92 procentų.

61,5 proc. „Ergo Insurance Company“ akcijų valdo Baltijos šalyse veikiančios „Ergo“ grupės įmonės, o 30,8 proc. – Vokietijos „Ergo International“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką