Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 9d. 22:42

ES fondai padrąsino daugybę Lenkijos moterų imtis savo verslo

Rankdarbiai
pinterest.com nuotr. / Rankdarbiai

Antradienį šiaurės vakarinėje Lenkijos dalyje esančio Tšebiatuvo miesto gyventoja Katarzyna Dudek atidarė savo rankdarbių parduotuvę „Manufaktura“. Išauginusi du vaikus ir išgyvenusi gaubtinės žarnos vėžį, moteris nusprendė užsiimti savo verslu pasinaudodama Europos Sąjungos (ES) fondų parama. K.Dudek nėra išimtis Lenkijoje, kurioje ES pinigų dėka vis daugiau moterų ryžtasi pradėti savo verslą, rašo naujienų svetainė forbes.com.

Skaičiuojama, kad šiuo metu Lenkijoje apie 35 proc. smulkaus ir vidutinio verslo priklauso moterims, o nemaža dalis jų yra dėkingos įvairiems ES fondams, kurių dėka ir gavo paramą, padėjusią įgyvendinti galvoje kirbėjusias idėją apie nuosavą verslą.

2011 m. įkurtam „Lenkijos verslininkių tinklui“ priklauso daugiau negu 300 sėkmingus verslus šalyje plėtojančių moterų. Įvairios moteris vienijančios organizacijos aktyviai bendradarbiauja su universitetais ir nevyriausybinėmis organizacijomis, taip pat Lenkijos komercijos rūmais.

Paklausta, kodėl nusprendė atidaryti savo rankdarbių parduotuvę, K.Dudek teigė norėjusi suderinti verslą su malonumu – uždirbti pinigus darant tai, kas teikia malonumą.

Visa Lenkijos verslininkų bendruomenė taip pat džiaugsmingai sutiko buvusio šalies premjero Donaldo Tusko išrinkimą ES prezidentu. D.Tuskas ne kartą išreiškė verslui draugiškas pažiūras ir teigė, kad smulkieji verslininkai gali padėti šalių ekonomikoms greičiau išsikapanoti iš stagnacijos.

Paklausta, kodėl nusprendė atidaryti savo rankdarbių parduotuvę, K.Dudek teigė norėjusi suderinti verslą su malonumu – uždirbti pinigus darant tai, kas teikia malonumą.

„Man patinka amatai ir noriu pardavinėti ne tik pagamintas prekes, bet ir organizuoti pamokas, kurių metu žmonės būtų mokomi įgūdžių, kuriuos pastarosios kartos jau prarado“, – teigė moteris.

„Parduotuvėje sukuriamas klimatas. Galima užmegzti malonų pokalbį su savo klientais ir net išgerti kavos – tam net turiu specialų kampą. Tačiau taip pat planuoju prekes ateityje pardavinėti ir internetu“, – moteris aiškino, kodėl nusprendė atidaryti įprastą parduotuvę, o ne pardavinėti gaminius šiuo metu vis labiau besiplečiančioje internetinėje rinkoje.

Dauguma moters klientų yra vietos gyventojai arba žmonės, gyvenantys aplinkinėse teritorijose. Tačiau K.Dudek aktyviai naudojasi ir socialiniais tinklais, kurie padeda populiarianti ir pardavinėti rankdarbius ne tik visoje Lenkijoje, bet ir kitose šalyse.

Po pirmos „Manufaktura“ darbo dienos K.Dudek neslėpė džiaugsmo.

Uždavus klausimą apie verslo ateities planus ir galimą plėtrą, moteris šypteli: „Šiuo metu šeima yra mano pagrindinė darbo jėga, kadangi negaliu sau leisti samdyti darbuotojų. Mano vyras buvo atsakingas už parduotuvės įrengimą, sūnus padėjo pirkti būtinas žaliavas, o dukra sukūrė parduotuvės planą“.

Po pirmos „Manufaktura“ darbo dienos K.Dudek neslėpė džiaugsmo.

„Jaučiuosi pavargusi, išsigandusi ir labai laiminga! Net nesupratau, kaip pralėkė ši diena“, – tikino moteris.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką