Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 13d. 11:34

Esminiai nemokumo sistemos pokyčiai – bankroto procedūros trumpės

Finansų ministerija
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Finansų ministerija

Seimas priėmė Finansų ministerijos parengtą įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo bus pertvarkyta juridinių asmenų nemokumo sistema – sukurta palanki ir konkurencinga aplinka verslui bei investicijoms, konsoliduotas juridinių asmenų restruktūrizavimo ir bankroto teisinis reguliavimas, didinamas nemokumo procesų efektyvumas bei mažinami kreditorių patiriami nuostoliai. Pokyčiai įsigalios nuo kitų metų, praneša ministerija.

„Priimtas Juridinių asmenų nemokumo įstatymas yra subalansuotas kompromisas, kuris nemokumo sistemą pertvarkys į šiuolaikinio verslo poreikius atitinkančią bei su Europos Sąjungos prioritetais derančią nemokumo sistemą. Tai prisidės ne tik prie nemokumo sistemos kokybės Lietuvoje gerinimo, bet ir leis reikšmingai pakelti Lietuvos nemokumo indeksą, įtraukiamą į šalies verslo aplinkos konkurencingumo „Doing Business“ tyrimą, ir įsiveržti į aukščiausią reitingą turinčių valstybių dešimtuką“, – sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vilius Šapoka, Gabrielius Landsbergis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vilius Šapoka, Gabrielius Landsbergis

Šiuo įstatymo projektu konsoliduojamos įmonių restruktūrizavimo bei bankroto procedūros. Sudaromos teisinės prielaidos kuo ankstyvesniam perspektyvių įmonių finansinių sunkumų sprendimui ir verslo tęstinumui, o bankroto atveju – greitam ir kuo daugiau kreditorių reikalavimų tenkinančiam įmonių likvidavimui. Bankroto procedūrų trukmę tikimasi sutrumpinti nuo vidutiniškai 2,3 metų iki 1,5 metų. Trumpesnė bankroto proceso trukmė mažins probleminių skolų kaupimąsi, taip atlaisvinant išteklius, kurie galės būti panaudojami šalies verslo plėtrai.

Didesnį nemokumo procesų skaidrumą užtikrins e-proceso, t.y. nemokumo proceso duomenų perkėlimo į elektroninę erdvę, įdiegimas. Tai leis kreditoriams ir kitiems asmenims gauti savalaikę ir patikimą informaciją apie procesą, valstybei vykdyti geresnę administratorių veiklos priežiūrą, taip pat mažins administracinę naštą.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

00:50
01:18
00:30

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką