-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Esminiai nemokumo sistemos pokyčiai – bankroto procedūros trumpės

Seimas priėmė Finansų ministerijos parengtą įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo bus pertvarkyta juridinių asmenų nemokumo sistema – sukurta palanki ir konkurencinga aplinka verslui bei investicijoms, konsoliduotas juridinių asmenų restruktūrizavimo ir bankroto teisinis reguliavimas, didinamas nemokumo procesų efektyvumas bei mažinami kreditorių patiriami nuostoliai. Pokyčiai įsigalios nuo kitų metų, praneša ministerija.
Finansų ministerija
Finansų ministerija / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

„Priimtas Juridinių asmenų nemokumo įstatymas yra subalansuotas kompromisas, kuris nemokumo sistemą pertvarkys į šiuolaikinio verslo poreikius atitinkančią bei su Europos Sąjungos prioritetais derančią nemokumo sistemą. Tai prisidės ne tik prie nemokumo sistemos kokybės Lietuvoje gerinimo, bet ir leis reikšmingai pakelti Lietuvos nemokumo indeksą, įtraukiamą į šalies verslo aplinkos konkurencingumo „Doing Business“ tyrimą, ir įsiveržti į aukščiausią reitingą turinčių valstybių dešimtuką“, – sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vilius Šapoka, Gabrielius Landsbergis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vilius Šapoka, Gabrielius Landsbergis

Šiuo įstatymo projektu konsoliduojamos įmonių restruktūrizavimo bei bankroto procedūros. Sudaromos teisinės prielaidos kuo ankstyvesniam perspektyvių įmonių finansinių sunkumų sprendimui ir verslo tęstinumui, o bankroto atveju – greitam ir kuo daugiau kreditorių reikalavimų tenkinančiam įmonių likvidavimui. Bankroto procedūrų trukmę tikimasi sutrumpinti nuo vidutiniškai 2,3 metų iki 1,5 metų. Trumpesnė bankroto proceso trukmė mažins probleminių skolų kaupimąsi, taip atlaisvinant išteklius, kurie galės būti panaudojami šalies verslo plėtrai.

Didesnį nemokumo procesų skaidrumą užtikrins e-proceso, t.y. nemokumo proceso duomenų perkėlimo į elektroninę erdvę, įdiegimas. Tai leis kreditoriams ir kitiems asmenims gauti savalaikę ir patikimą informaciją apie procesą, valstybei vykdyti geresnę administratorių veiklos priežiūrą, taip pat mažins administracinę naštą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius