Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 04, 14:13

Estijos „Tallink“ keleivių pernai sumažėjo penktadaliu

Didžiausia Estijos laivininkystės bendrovė „Tallink Grupp“ pranešė 2021-aisiais sulaukusi 2,962 mln. keleivių – 20,6 proc. mažiau nei užpernai.
„Tallink“ keltas
„Tallink“ keltas / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 3 Estija Verslas Laivas

Pasak bendrovės pranešimo, keleivių pernai sumažėjo maršrutais Suomija-Švedija, Estija-Suomija kursuojančiais keltais, maršrutas Latvija-Švedija buvo visiškai sustabdytas, o du Suomijos-Švedijos maršruto keltai įprastu grafiku pradėjo kursuoti tik antrąjį pusmetį. Vienintelis maršrutas, keleivių kuriuo padaugėjo buvo Talinas-Stokholmas.

Per praėjusius metus „Tallink“ pergabeno 602 tūkst. lengvųjų automobilių – 14,3 proc. mažiau nei ankstesniais metais. Tuo tarpu krovinių pervežta 2,6 proc. daugiau – 369,2 tūkst. vienetų.

Bendrovei pavyko pernai pritraukti daugiau nei užpernai krovinių maršrutais Estija-Suomija ir Estija-Švedija, o jų srautai Suomijos-Švedijos maršrutais sumažėjo nereikšmingai.

„Nors keleivių skaičius ir vėl buvo mažesnis, ne toks, kokio tikėjomės, džiaugiamės, kad jau antrąjį pusmetį jų sulaukėme per penktadalį daugiau nei prieš metus, galėję vėl atidaryti dėl pandemijos laikinai nutrauktus maršrutus“, – sakė „Tallink“ vadovas Paavo Nogene.

„Tallink“ turi 15 laivų, taip pat tris viešbučius Taline ir vieną Rygoje, yra „Burger King“ frančizės savininkė Baltijos šalyse.

„Tallink“ akcijos kotiruojamos Talino biržoje ir FDR pavidalu – Helsinio biržoje.

2020-aisiais, pirmasiais COVID-19 pandemijos metais, „Tallink“ keleivių skaičius sunyko 62 procentais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką