Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 01, 12:51

ESTT: „Arvi ir ko“ turėtų sumokėti neteisingai apskaitytą PVM mokestį

Bankrutuojanti verslininko Vidmanto Kučinsko valdyta bendrovė „Arvi ir ko“ turėtų sumokėti pridėtinės vertės mokestį (PVM) už parduotą nekilnojamąjį turtą, išaiškino bendrovės ir Valstybinės mokesčių inspekcijos ginčą (VMI) nagrinėjęs Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT).
Vidmantas Kučinskas, „Arvi“ grupės įkūrėjas
Vidmantas Kučinskas, „Arvi“ grupės įkūrėjas / 15min iliustracija

„Arvi ir ko“ ir inspekcijos ginčas 2020 metais kilo inspekcijai pareikalavus įmonės grąžinti PVM įgyvendinus NT pardavimo sandorį, o įmonė šios prievolės norėjo išvengti pasinaudojusi mokestine išlyga – esą tokią galimybę suteikia aplinkybė, jog pirkėjas tuo metu dar nebuvo įregistruotas PVM mokėtoju.

Bendrovė dėl to kreipėsi į Mokestinių ginčų komisiją, ši – išaiškinimo į ESTT. Teismas sprendimą paskelbė birželio 30-ąją, juo palaikoma nacionalinės teisės praktika tikrinti sandorio apmokestinimo pasirinkimus, o PVM atskaita privalo būti tikslinama.

Pasak komisijos narės Vilmos Vildžiūnaitės, toks išaiškinimas reiškia, kad „Arvi ir ko“ turėtų sumokėti reikalaujamą PVM sumą, tačiau tai padaryti įpareigojantis sprendimas dar nepriimtas.

„ESTT taip nutarė, mes negalime nevykdyti, išaiškinimas galioja ne tik Lietuvai, bet ir visai Europai. Dabar tą nutarimą reikia nagrinėti ir pagal tai priimti sprendimą“ – BNS sakė V.Vildžiūnaitė.

Pasak jos, aplinkybė, kad turto pirkėjas sandorio metu nebuvo PVM mokėtojas, šiame ginče nėra svarbi.

„Visai nesvarbu, kad pirkėjas buvo pateikęs prašymą registruotis PVM mokėtoju ir netrukus buvo juo įregistruotas“, – teigė V. Vildžiūnaitė.

Ji neatskleidė PVM sumos, dėl kurios vyksta ginčas, o sprendimą komisija priims per 60 dienų.

Anot V.Vildžiūnaitės, ESTT išaiškinimas ateityje padės paprasčiau spręsti panašius ginčus, nes dabar yra nurodytos gairės, kaip tokios situacijos turėtų būti traktuojamos.

„Yra daugiau tokių situacijų, gali kilti tokios pačios pasekmės. Yra ilgas sandorių sąrašas, susijęs su PVM atskaita. Būna, kad PVM skaičiuojamas tais atvejais, kai to nereikia daryti ir panašiai, verslas susipainioja, reikia tikslintis, kyla ginčai. Dabar yra išaiškinimas, kaip tokiais atvejais elgtis“ – BNS sakė V.Vildžiūnaitė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką