15min be reklamos
2022 12 09, 13:28

Estų „Ekspress Grupp“ įsigijo Lietuvos naujienų portalą lrytas.lt

Žiniasklaidos grupė „Ekspress Grupp“ iš didžiausio Lietuvoje laikraščio „Lietuvos rytas“ įsigijo internetinį naujienų portalą lrytas.lt, rašoma pranešime spaudai. Šiai grupei Lietuvoje taip pat priklauso naujienų portalas delfi.lt
Naujienų portalas „Lrytas“
Naujienų portalas „Lrytas“

2022 m. gruodžio 9 d., penktadienį, AS „Ekspress Grupp“ ir UAB „Lietuvos rytas“ pasirašė sutartį dėl dukterinės įmonės UAB „Lrytas“, kuri valdo interneto portalą lrytas.lt, 100 proc. akcijų įsigijimo. Šalys susitarė, kad sandorio kaina ir kitos sąlygos yra konfidencialios.

Sandoriui išankstinio Lietuvos Respublikos konkurencijos tarnybos leidimo nereikia, nes bendrosios atitinkamų ūkio subjektų metinės pajamos yra mažesnės už Konkurencijos įstatyme numatytą pajamų ribą, kurią viršijantys ūkio subjektai privalo gauti leidimą koncentracijai, rašoma pranešime spaudai.

2006 m. įkurtas lrytas.lt yra vienas didžiausių vietinių naujienų portalų Lietuvoje, kasdien sulaukiantis 420 000 unikalių lankytojų („Gemius“ duomenimis), turintis daugiau nei 50 darbuotojų ir šiuo metu generuojantis apie 3 milijonus eurų per metus pajamų iš reklamos.

Sandoris apima tik lrytas.lt internetinę platformą ir neįtraukia „Lietuvos ryto“ spausdintų leidinių. Lrytas.lt veikia su atskira redakcija nuo spausdinto laikraščio.

„Ekspress Grupp“ generalinė direktorė Mari-Liis Rüütsalu teigė, kad sandoris suteikia lrytas.lt naują strateginį investuotoją, turintį tvirtą finansinį pagrindą ir puikiai išmanantį skaitmeninės žiniasklaidos verslą.

„UAB „Lrytas“ įsigijimas yra organiškas žingsnis mūsų strategijoje ir pagrindinis šio sandorio tikslas – skaitmeninės žiniasklaidos verslo plėtra. „Ekspress Grupp“ įsigyja internetinį portalą, tačiau glaudžiai bendradarbiauja su „Lietuvos ryto“ laikraščiu. Bendras „Lryto“ ir „Ekspress Grupp“ tikslas – ir toliau siūlyti patrauklų ir nepriklausomą turinį savo skaitytojams. Po sandorio UAB „Lrytas“ toliau veiks kaip atskira žiniasklaidos įmonė“, – teigia Mari-Liis Rüütsalu.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gedvydas Vainauskas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gedvydas Vainauskas

„Lietuvos ryto“ generalinis direktorius Gedvydas Vainauskas pabrėžė, kad bendradarbiavimas tarp televizijos, spausdintinės ir internetinės žiniasklaidos tęsis.

„Prieš 33 metus grupė panašiai mąstančių žmonių įkūrė laikraštį „Lietuvos rytas“, kuris ilgainiui tapo didžiausiu ir įtakingiausiu dienraščiu šalyje. 1997 m. pristatėme jo skaitmeninę versiją – pirmąjį naujienų portalą Lietuvoje, kuris vėliau išaugo į nepriklausomą internetinės žiniasklaidos kanalą lrytas.lt. Gyvenimo ir verslo logika lemia, kad laikas perduoti portalą naujam savininkui, turinčiam gilesnes internetinio verslo žinias. Būdamas patikimose rankose „Lrytas“ išliks žurnalistikos priešakyje ir toliau teiks aktualias naujienas bei įžvalgas augančiai auditorijai. Portalas taip pat bendradarbiaus su laikraščiu „Lietuvos rytas“ ir „Lietuvos ryto“ televizija“, – pranešime spaudai cituojamas G.Vainauskas.

Sandorio finansų konsultantu buvo „Swedbank“ , o patarėjas teisės klausimais tapo „Ellex Valiunas“.

„AS Ekspress Grupp“ yra didžiausia Baltijos šalių žiniasklaidos grupė, kurios pagrindinė veikla apima internetinės žiniasklaidos turinio kūrimą, laikraščių, žurnalų ir knygų leidybą. Grupė taip pat valdo elektroninę bilietų pardavimo platformą ir bilietų pardavimo svetaines Estijoje ir Latvijoje.

Apie tai, kad „AS Ekspress Grupp“ domina lrytas.lt buvo rašyta dar 2013 m. – tuo metu bankrutuojant tuometiniam „Lietuvos ryto“ savininkui bankui „Snoras“, šiai žiniasklaidos įmonei buvo ieškoma pirkėjo.

„AS Ekspress Grupp“ priklauso ir didžiausias pagal lankomumą tinklapis šalies tinklapos delfi.lt.

1989 m. veiklą pradėjusioje „Ekspress Grupp“ įmonėje dirba daugiau nei 1400 žmonių, ji valdo pirmaujančius interneto žiniasklaidos portalus Baltijos šalyse, leidžia populiariausius dienraščius ir savaitinius laikraščius bei daugumą populiariausių žurnalų Estijoje.

„AS Ekspress Grupp“ akcijos yra viešai kotiruojamos NASDAQ Talino vertybinių popierių biržoje nuo 2007 m.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Šarūnas Keserauskas: dar sprendžiama, ar tirti „Ekspress Grupp“ ir „Lrytas“ sandorį
Šarūnas Keserauskas: dar sprendžiama, ar tirti „Ekspress Grupp“ ir „Lrytas“ sandorį
Didyn ir storyn: kokie buvo reikšmingiausi 2022 metų įmonių įsigijimai ir susijungimai?
Didyn ir storyn: kokie buvo reikšmingiausi 2022 metų įmonių įsigijimai ir susijungimai?
Konkurencijos taryba spręs, ar tirti „Ekspress Grupp“ ir „Lrytas“ sandorį
Konkurencijos taryba spręs, ar tirti „Ekspress Grupp“ ir „Lrytas“ sandorį
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką