Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 15d. 16:35

K.Karosas neparduos Medicinos banko verslininkui iš Jungtinių Arabų Emyratų

Konstantinas Karosas
Asmeninio archyvo nuotr. / Konstantinas Karosas
Konstantinas Karosas nutraukė Medicinos banko akcijų pardavimo sutartį sudarytą su verslininku iš Jungtinių Arabų Emyratų Nitinu Shelke, valdančiu investicijų ir finansinių paslaugų grupę „Growmore Group“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pernai gegužę buvo pranešta, kad 100 procentų lietuviško kapitalo Medicinos banko akcijų ketina įsigyti verslininkas iš Jungtinių Arabų Emyratų Nitinas Shelke, valdantis investicijų ir finansinių paslaugų grupę „Growmore Group“.

Sandoriui turėjo pritarti Lietuvos rinkos priežiūros institucijos.

Tiesa, priežasčių, kodėl K.Karosas nutraukė Medicinos banko pardavimo sandorį, nenurodoma.

„Banko pardavimui nesakau ne“

Be to, Europos centrinis bankas (ECB) priėmė sprendimą neprieštarauti K.Karosui ir jo valdomai bendrovei „Western Petroleum Limited“ įgyti Medicinos banko akcijų suteikiamas balsavimo teises.

Pagal ECB sprendimą, visos akcijų suteikiamos balsavimo teisės buvo perleistos K.Karoso 100 proc. kontroliuojamai UAB „MB valdymas“. Šiuo metu K.Karosui priklauso 90,13 proc. banko akcijų, „Western Petroleum Limited“ valdo 9,87 proc. Apie tai rašoma pranešime žiniasklaidai.

„ECB sprendimas mums leis galutinai formalizuoti Medicinos banko akcininko statusą ir be apribojimų įgyvendinti akcininko teises. Vienas etapas baigėsi, laikas atversti švarų lapą ir toliau kurti ilgalaikę banko vertę. Banko pardavimui nesakau „ne“, tačiau šiuo metu nėra jokio poreikio skubėti – tai strateginis sprendimas, kuriam gerai pasirengti reikia laiko“, – pažymėjo Konstantinas Karosas.

Jo teigimu, pastarieji įvykiai neturės įtakos nei banko veiklai, nei tolimesnei strategijai – Medicinos bankas ir toliau orientuosis į smulkų ir vidutinį verslą, žemės ūkio sektoriaus finansavimą ir privačios bankininkystės paslaugas, išnaudodamas savo turimą didžiausią padalinių tinklą visoje Lietuvoje.

2020 metais Medicinos bankas uždirbo 3,6 mln., o grupė – 3,8 mln. eurų pelno. 2020 m. pabaigoje banko turtas sudarė 389,5 mln. eurų. Medicinos banko indėlių portfelis per 2020 metus išaugo 10 proc., iki 343 mln., o paskolų portfelis mažėjo 3,9 mln. eurų ir sudarė 200 mln. eurų. Banko kapitalo pakankamumo rodiklis 2020 m. pabaigoje siekė 19,81 proc.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:11
16:07
02:16

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką