-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Europos naftos pramonė vienijasi kovai prieš klimato kaitą

Europos didžiausių energetikos įmonių vadovai nusprendė priimti istorinį sprendimą. „Royal Dutch Shell“, „BP“, „Total“, Eni SpA“, „Statoil ASA“ ir „BG Plc“ atstovai išplatino atvirą laišką, kuriame aptarė kovą su klimato kaita. Skirtingai nuo JAV bendrovių, jos paskelbė nusprendusios kovoti su tarša ir pripažino, kad jų veikla prisideda prie neigiamų klimato pokyčių pasaulyje, rašo naujienų svetainė bloomberg.com.
Elektrinė
Elektrinė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Koncernai smarkiai pakeitė savo retoriką“, – pripažino organizacijos „Greenpeace“ Londono biuro ekspertė klimato kaitos klausimais Charlie Kronick.

Viena vertus, šios įmonės pripažįsta daromą žalą aplinkai, tačiau tuo pačiu metu nusprendė skatinti dujų, kaip švaresnės alternatyvos kitiems energetikos šaltiniams, pavyzdžiui, akmens angliai, naudojimą.

Vis dėlto, toks geranoriškas energetikos milžinių žingsnis turi ir pragmatinių motyvų.

Viena vertus, šios įmonės pripažįsta daromą žalą aplinkai, tačiau tuo pačiu metu nusprendė skatinti dujų, kaip švaresnės alternatyvos kitiems energetikos šaltiniams, pavyzdžiui, akmens angliai, naudojimą.

Štai „Shell“ jau 2013 m. pradėjo išgauti daugiau dujų negu naftos, o jos pėdomis šiais metais paseks ir „Total“.

Jeigu ši strategija pasiteisins, nuo jos labiausiai nukentės tokios kasybos bendrovės kaip „Glencore Plc“ ar „Anglo – American Plc“ bei didelius anglių išteklius turinčios šalys – Australija, Indonezija ir Kolumbija.

Tai, jog nemažai Europos energetikos bendrovių žada priimti sprendimą dėl kovos su klimato kaina, jau buvo aišku sausio mėnesį Davose vykusiame Pasaulio ekonomikos forume.

Čia už uždarų durų vykusiame „Naftos ir dujų klimato iniciatyvos“ grupės susitikime buvo daug kalbama apie anglies dvideginio išmetimo į atmosferą žalą.

Tačiau ši grupė apėmė nemažai atstovų iš įvairių pasaulio regionų, dėl to pažangos čia nebuvo pasiekta.

Ir nors čia dalyvavusios Europos bendrovės pradžioje manė bendradarbiauti su JAV energetikos milžinais „Exxon Mobil“ ar „Chevron“ dėl anglies dvideginio mažinimo, tačiau labai greitai suprato, kad jų požiūris į kovą su klimato kaita yra skirtingas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius