Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Europos Taryba priminė Rusijai apie skolą „Jukos“ akcininkams

Europos Taryba priminė Rusijai, kad jai liko keturios dienos pateikti 1,86 mlrd. eurų skolos Kremliaus sužlugdytos naftos milžinės „Jukos“ buvusiems akcininkams.
"Jukos" degalinė Maskvoje
"Jukos" degalinė Maskvoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Europos Tarybos spaudos tarnybos pranešime teigiama, jog bus laukiama birželio 15-osios – paskutinės šio grafiko pateikimo laikotarpio dienos, ir tik po bus imtasi naujų sprendimų.

Praėjusių metų liepos pabaigoje Europos Žmogaus Teisių Teismas įpareigojo Rusiją sumokėti buvusiems „Jukos“ akcininkams 1,86 mlrd. eurų kompensaciją už faktinį jų turto nusavinimą.

Praėjusių metų liepos pabaigoje Europos Žmogaus Teisių Teismas įpareigojo Rusiją sumokėti buvusiems „Jukos“ akcininkams 1,86 mlrd. eurų kompensaciją už faktinį jų turto nusavinimą. Maskvos bandymas tai apskųsti buvo nesėkmingas.

Ši nutartis buvo paskelbta praėjus kelioms dienoms po to, kai tarptautinis arbitražo teismas Hagoje nurodė Rusijai sumokėti rekordinę 50 mlrd. JAV dolerių kompensaciją dėl jos bendrovės, anksčiau priklausiusios Kremliaus kritikui Michailui Chodorkovskiui, ekspropriacijos.

Sprendimą teismas grindė tuo, jog Rusijos vyriausybė, faktiškai nusavindama privačią „Jukos“, pažeidė Energetikos chartiją – taip pat ir Rusijos pasirašytą tarptautinį dokumentą dėl bendradarbiavimo ir investicijų apsaugos energetikos srityje. Šią nutartį Maskva kategoriškai atsisakė pripažinti.

Nepaisant to, nuo sausio 15 dienos pradėti skaičiuoti delspinigiai – po 2,4 mln. JAV dolerių kasdien, kurie birželio 11-ąją jau siekė beveik 360 mln. dolerių.

Balandį buvę „Jukos“ savininkai oficialiai pranešė atsisakantys pretenzijų jų buvusios bendrovės pagrindinius aktyvus dabar valdančiam, valstybės kontroliuojamam koncernui „Rosneft“, bet ne Rusijos valstybei. „Jukos“ atstovai teigė, jog slaptas kompromisas su „Rosneft“ buvo pasiektas, atsižvelgus į ilgus teisminius ginčus ir jų brangumą, nedidelę sėkmės tikimybę.

„Jukos“ atstovai teigė, jog slaptas kompromisas su „Rosneft“ buvo pasiektas, atsižvelgus į ilgus teisminius ginčus ir jų brangumą, nedidelę sėkmės tikimybę.

Buvusi didžiausia Rusijos naftos bendrovė „Jukos“ išardyta po M.Chodorkovskio arešto 2003 metais. Buvęs turtingiausias Rusijos žmogus buvo suimtas tuojau po to, kai prezidentas Vladimiras Putinas perspėjo stiprėjančią oligarchų klasę nesikišti į politiką.

10 metų kalėjęs pagal dvi itin prieštaringai vertinas bylas dėl sukčiavimo, vengimo mokėti mokesčius ir pinigų plovimo, M.Chodorkovskis 2013 metų pabaigoje buvo paleistas į laisvę ir nedelsiant išvyko iš Rusijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius