Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 13d. 10:47

„Faktoro“ teiks mikrokreditus be užstato Baltijos šalių startuoliams su EIF garantija

Grynieji eurai
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Grynieji eurai
„Faktoro“ prekės ženklu veikiantis UAB „Taurus fondas“ sudarė garantijų sutarties pakeitimą su Europos investiciniu fondu (EIF), leidžiantį bendrovei į garantijų portfelį įtraukti ir Latvijos bei Estijos įmones. „Faktoro“ su EIF garantijomis Lietuvoje jau suteikė 57 mikrokreditus už 1,32 mln. EUR, vidutinė kredito suma – 23 tūkst. EUR. Pagal EIF programą mažoms Baltijos šalių įmonėms kredituoti „Faktoro“ gali panaudoti iki 6 mln. EUR skolinimo limito garantijų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Europos Investicinio Fondo skatinamoji finansinė priemonė, finansuojama pagal Europos Sąjungos užimtumo ir socialinių inovacijų programą (EaSI) leidžia mikro įmonėms, turinčioms ne daugiau nei 9 darbuotojus ir apyvartą iki 2 milijonų eurų pasiskolinti iki 50 tūkst. EUR be užstato. Paskolos, kurių metinės palūkanos svyruoja nuo 7 iki 17 proc., teikiamos nuo 3 iki 24 mėn. laikotarpiui. Kreditai gali būti naudojami tiek apyvartinėms lėšoms, tiek investicijoms.

„Nors dauguma mūsų klientų – Lietuvoje registruotos įmonės, tačiau, kadangi Latvijoje ir Estijoje jau teikiame faktoringo paslaugas, sulaukėme nemažai tiesioginių užklausų dėl paskolų iš Latvijos bei Estijos startuolių. Įvertinę užklausų skaičius, rinkos potencialą nusprendėme kreiptis į EIF dėl garantijų suteikimo visų Baltijos šalių įmonėms. Esame pasirengę plėsti savo veiklą visame regione – pritaikėme verslo procesus ir pasiruošėme teikti paslaugas šių šalių klientams“, – sako Paulius Lastas, „Faktoro“ verslo plėtros vadovas.

Pasak „Faktoro“ verslo plėtros vadovo, Europos investicinio fondo garantijos leidžia skolinti perspektyvioms įmonėms ir tada, kai jos neturi turto įkeitimui ir dar neturi sukaupusios pakankamai kapitalo, kurį galėtų panaudoti plėtrai ar apyvartumui.

„Lietuvoje veikiame nuo 2016 metų, o paskolas verslui pradėjome teikti tik pernai, kai pamatėme, kad pandemijos krizė paveikė prekybą ir faktoringo paslaugos ne visais atvejais atitikdavo mūsų klientų poreikius. Supratome, kad turime plėsti skolinimo verslui paslaugų krepšelį, orientuodamiesi ir į pačias mažiausias įmones, kuriuos, tikime, sukurs aukštą pridėtinę vertę ateityje“, – sako P.Lastas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:53
01:15
01:05

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką