Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Finansinių bėdų kamuojamai „Orlen“ – milijoninė bauda

2013 m. „ORLEN Lietuva Classic Rally“ akimirka
(Algirdo Venskaus nuotr.) / 2013 m. „ORLEN Lietuva Classic Rally“ akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas už padarytą žalą gamtai akcinę bendrovę „Orlen“ įpareigojo valstybei sumokėti 9 mln. 700 tūkst. lt.

Kasacinis Teismas konstatavo, jog atsakovas nesiėmė tinkamų priemonių iki galo pašalinti iš produktotiekio į gruntą ir vandenį išsiliejusio dyzelino likučių.  Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nuomone, bylą nagrinėję teismai pagrįstai įpareigojo atsakovą atlyginti aplinkai padarytą žalą ir jos dydį apskaičiavo teisingai.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė akcinės bendrovės „Orlen“ prašymą kreiptis į Konstitucinį Teismą ir prašyti patikrinti Aplinkos apsaugos įstatymo atitiktį Konstitucijai. Bylą nagrinėjusi Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija pažymėjo, kad Konstitucinis Teismas jau yra atmetęs analogišką Seimo narių grupės prašymą, kuriame buvo išdėstyti tie patys argumentai.

Dyzelinas išsiliejo dėl nelegalaus prisijungimo prie vamzdyno

Atsakovas ėmėsi vykdyti avarijos padarinių likvidavimo darbus, kurie turėjo būti baigti 2009 m. spalio mėn., tačiau, Aplinkos ministerijos teigimu, grunto valymo darbai nuo dyzelino Šaltojos upės slėnyje–pelkėje nebuvo įvykdyti.

Dėl nelegalaus prisijungimo prie bendrovės „Orlen“ eksploatuojamo naftos produkto vamzdyno „Polockas–Venspilis“, Rokiškio rajone, Pakapynės kaime, į pelkę išsiliejo dyzelinas, buvo užteršti Šaltojos ir Vyžuonos upeliai bei jų slėniai, kurie priskirti prie paukščių apsaugai svarbių saugomų ,,Natura 2000“ teritorijų.

Atsakovas ėmėsi vykdyti avarijos padarinių likvidavimo darbus, kurie turėjo būti baigti 2009 m. spalio mėn., tačiau, Aplinkos ministerijos teigimu, grunto valymo darbai nuo dyzelino Šaltojos upės slėnyje–pelkėje nebuvo įvykdyti. Atlikus ekogeologinius tyrimus nustatyta, kad avarijos vietos grunte buvo 32 tonos naftos produktų, dėl to buvo užteršti vandens telkiniai, žemės paviršius ir gilesni jos sluoksniai, rasti negyvi gyvūnai.

informacija
ORLEN LIETUVA, AB
Vadovas: Ireneusz Jan Fąfara Darbuotojų sk.: 1363 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką