TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Fotografijos vijurkai „Copictures“ – nuotraukos gali būti greitesnės už fotografo paieškas

Simonas Rudaminas
Asmeninio arch. nuotr. / Simonas Rudaminas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vos prieš metus veiklą pradėjusi didžiausia fotografavimo paslaugų agentūra Lietuvoje „Copictures“ šiandien džiaugiasi, kad būtent jai patikimi didžiausi ir svarbiausi renginiai. Fiksuoti vos prieš kelias savaites praūžusio didžiausio šalies bėgimo „Danske Bank“ Vilniaus maratono akimirkas organizatoriai patikėjo būtent „Copictures“ objektyvams. Per 10 renginio valandų buvo užfiksuota net 25 000 kadrų, o svarbiausia, kad dalis jų paruoštos ir pateiktos buvo prabėgus vos keliolikai minučių nuo bėgikų finišo.

Čia ir dabar

Mintis suburti daugybę fotografų į bendrą projektą ir pasiūlyti rinkai operatyvumą, kokio dar nebuvo, bei inovatyvius vaizdo valdymo sprendimus Simonui Rudaminui kilo paprasčiausiai dirbant savo darbą.

„Veikiausiai žinote tokį socialinį projektą „We love Lithuania“, kuris vienija beveik 300 000 Lietuvą mylinčių ir jos grožiu socialiame tinkle besidalijančių žmonių. Kurį laiką labai aktyviai vystėme šį projektą ir ilgainiui pastebėjome, kad iš tam tikrų įvykių nuotraukas gauname greičiau nei kokia nors žiniasklaidos priemonė.

Vieni iš tokių ryškesnių buvo „Meridiano“ sugrąžinimas ar laivo „Independence“ prisišvartavimas Klaipėdoje. Taigi lyg ir natūraliai kilo mintis sukurti savotišką tiltą tarp mūsų fotografų bendruomenės ir žiniasklaidos. Pasiūlyti fotografams geresnį ir kur kas platesnį prieinamumą prie to, kas vyksta čia ir dabar. Būtent tokia buvo pradinė mintis, – apie „Copictures“ užuomazgas pasakojo pašnekovas.

Natūraliai kilo mintis sukurti savotišką tiltą tarp mūsų fotografų bendruomenės ir žiniasklaidos.

Užgimus pirmajai minčiai S. Rudaminas pradėjo domėtis, kaip galėtų veikti tokia sistema, koks galėtų būti darbo modelis, kaip geriau suvaldyti srautus ir užtikrinti kuo didesnį operatyvumą. „Svarstėme, kaip sukurti kuo trumpesnį ir paprastesnį ryšį nuo fotografo iki žiniasklaidos priemonės ir apsistojome ties mintimi, kad geriausia būtų kurti bendrą platformą.

Taip pat įdėmiai analizavome rinką, ko jai trūksta, kaip pasiūlyti „čia ir dabar“ iš kuo daugiau Lietuvos taškų“, – pasakojo pašnekovas. S. Rudaminas pridūrė, kad idėjos įgyvendinimas nuo vizijos iki konkrečių darbų truko apie trejus metus.

Svarbiausias dalykas, pasak agentūros įkūrėjo, buvo sukurti sistemą, kuri atliktų darbus taip operatyviai, kaip neatlieka jokia kita sistema. Ir tai, pasak S.Rudamino, pavyko: „Mūsų sistema nuotraukas įkelia greičiau nei, sakykime, „Wetransfer“ ar „Dropbox“ sistemos, o tuo pat metu padaro ir tris nuotraukos kopijas – HD, Full HD kokybė bei su vandens ženklu, kas labai aktualu žiniasklaidai. Svarbu ir tai, kad mūsų įkėlimo sistema yra absoliučiai neribota, mat visi duomenys yra saugomi „debesyje“. Tai reiškia, kad vienu metu galime aptarnauti, kad ir 1 000 renginių“, – apie inovatyvią sistemą pasakojo „Copictures“ vadovas.

Mūsų sistema nuotraukas įkelia greičiau nei, sakykime, „Wetransfer“ ar „Dropbox“ sistemos.

Užsiregistravusių fotografų – per 600

Dabar „Copictures“ yra didžiausia fotografavimo paslaugas teikianti agentūra, prie kurios sistemos yra prisijungę daugiau nei 600 fotografų. „Tiek šiuo metu yra žmonių, kuriais mes galime operuoti – pasiūlyti jiems fotografuoti renginį, gimtadienį ar visiškai bet kokį įvykį“, – aiškino verslininkas.

Toks skaičius fotografų, pasak S. Rudamino, suteikia galimybę dirbti ir įvairiai, ir labai įvairiapusiškai. „Anksčiau yra tekę girdėti, kaip organizuodami vieną ar kitą renginį žmonės svarsto – o kas fotografuos? Tada visi pradeda vardinti pažįstamus Joną, Petrą ar Martyną, o galiausiai paaiškėja, kad jie, sakykime, peizažistai. Tikrai negalima žmogaus, fotografuojančio gamtą, siųsti fotografuoti veidų, žmonių ar pan. Tiksliau, siųsti galima, tik nežinia, ar galima reikalauti kokybės. Taigi tada fotografo paieškos ir užtrunka, todėl ir sakau, kad kartais mes pateikiame nuotraukas greičiau, nei kiti randą fotografą“, – juokėsi pašnekovas.

Asmeninio arch. nuotr./Simonas Rudaminas
Asmeninio arch. nuotr./Simonas Rudaminas

Taigi turėdamas net 600 fotografų tinklą „Copictures“ pirmiausia gali pasiūlyti itin plačią fotografavimo sričių įvairovę – nuo produktų, gimtadienių, asmeninių ar šeimos fotosesijų iki didžiulių renginių, sporto varžybų, aktualijų, konferencijų ar net paprasto draugų pasisėdėjimo.

Nuotraukos akimirksniu

Vis dėlto didžiausiu „Copictures“ privalumu S. Rudaminas išskyrė greitą nuotraukų raportavimą. „Panašių į mūsų fotografų bendruomenės susibūrimų pasaulyje yra, tačiau apie tokius, kurie atliktų viską taip greitai, dar neteko girdėti. Šia kryptimi dirbsime ir toliau“, – atviravo vadovas.

Kaip vieną pavyzdžių S.Rudaminas įvardijo visai neseniai „Copictures“ fotografuotą konferenciją: „Mūsų fotografai nufotografuoja įvykį ir dalį nuotraukų iš karto įkelia į sistemą. Ten jos yra tinkamai paruošiamos ir užsakovas iš karto turi prie jų priėjimą. Tą kartą pranešėjas dar nebuvo baigęs skaityti savo pranešimo, o visos nuotraukos jau buvo prieinamos“, – džiaugėsi vyras.

„Copictures“ nuotr./„Copictures“ Vilniaus Danske Bank maratone nuotraukos
„Copictures“ nuotr./„Copictures“ nuotrauka Vilniaus Danske Bank maratone

Iki šiol didžiausia „Copictures“ patirtis ir atsakomybė buvo sostinėje prieš kelias savaites vykęs „Danske Bank“ Vilniaus maratonas. „Tada per 10 valandų padarėme net 25 000 nuotraukų, dirbo 15 fotografų, buvo pakeltos skraidyklės ir naudojami pati įvairiausia fotografavimo įranga. Visi bėgikai buvo fiksuojami nuo pat pirmų iki paskutinių bėgimo minučių, o vėliau visos nuotraukos su unikaliais raktažodžiais buvo operatyviai keliamos į Vilniaus maratono nuotraukų sistemą.

Tada per 10 valandų padarėme net 25 000 nuotraukų, dirbo 15 fotografų, buvo pakeltos skraidyklės ir naudojami pati įvairiausia fotografavimo įranga.

Net 97 proc. sukeltų nuotraukų turi unikalius raktažodžius, kurie leidžia nuotraukose aptikti konkrečius bėgikus. Surasti patys save maratono svetainėje bėgikai galėjo suvedę bėgimo numerį ar vardą ir pavardę.

Didžioji dalis nuotraukų sistemoje atsirasdavo vos po penkiolikos minučių, o visos surūšiuotos ir sutvarkytos prieinamos buvo jau po 10 valandų“, – apie vieną didžiausių savo įmonės darbų kalbėjo S.Rudaminas. „Copictures“ vadovas atkreipė dėmesį, kad tokios paslaugos pasaulyje galbūt nėra naujovė, tačiau paprastai tokie darbai atliekami per 48 valandas ar net 3 dienas.

Paklaustas, kokių naujų fotografijos sprendimų artimiausiu metu galima tikėtis iš „Copictures“, S. Rudaminas tikino, kad mokytis ir tobulėti reikia kasdien. Pasak pašnekovo, „Copictures“ sistema yra paremta užsakovų atsiliepimais, taigi galima sakyti, kad tobulėjama kasdien – po kiekvieno renginio analizuojant, įvertinant, kas ir kaip padaryta. Ir, aišku, stengiantis dirbti dar geriau nei prieš tai buvusiame renginyje. O artimiausias iššūkis, kuriam „Copictures“ dabar ruošiasi – didysis žaidimų festivalis „Game on“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką