Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 15d. 09:25

Galimybių rojų – „Verslo avilį“ steigiantis Marius Pareščius: „Tai darau, nes esu skolingas“

Mariaus Pareščius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Mariaus Pareščius

Sukurti vietą, kurioje kiekvienas galėtų veikti tai, ką nori. Suteikti galimybę išlaisvinti savo vaizduotę ir sukurti tai, ko galbūt net pats nesitiki. Leisti jaunuoliams atrasti programinės įrangos kodą, išrinkti telefoną, tam, kad suprastume – kaip juos padaryti saugesnius ir patvaresnius. Tokie dar šiemet Vilniuje duris atversiančio „Verslo avilio“ įkūrėjo Mariaus Pareščiaus tikslai. „Kodėl tai darau? Nes esu skolingas“, – paslaptingai kalbą apie savo idėją pradeda jis.

Jaučiasi skolingas

„Business hive Vilnius“ – tai M.Pareščiaus vadovaujamos asociacijos „Užupis Creative Cluster“ projektas, kurio kaina jau siekia 600 tūkst. eurų. „Verslo avilio“ įkūrimą didžiąja dalimi finansuoja klubas „Draugas.lt“ ir kiti verslininkai, tarp jų ir pats asociacijos prezidentas. Paklaustas, kodėl nusprendė imtis tokios iniciatyvos – investuoti savo laiką ir pinigus, M.Pareščius nusijuokia ir atsako: „Nes esu skolingas.“

Manau, kad dabar turiu ką nors padaryti ir pats – suteikti kitiems žmonėms galimybių, – kalbėjo M.Pareščius.

„Sakydamas, kad esu skolingas, nejuokauju – kalbu rimtai. Kai buvau 14-os, verslininkai mane pastebėjo, padėjo man tobulėti, užaugti. Galima sakyti, išmokė to verslo pasaulio subtilybių, kaip ir ką daryti.

Dabar esu, kas esu, jų dėka. Būtent todėl manau, kad dabar turiu ką nors padaryti ir pats – suteikti kitiems žmonėms galimybių“, – kas paskatino kurti „Business hive Vilnius“, pasakojo M.Pareščius.

Verslas visiems

Planuojama, kad „Verslo avilys“ bus daugiau nei 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto erdvė, kurioje kiekvienas ras viską, ko jam reikia sukurti ar patobulinti bet kurį produktą, jį išardyti ir padaryti geresnį, gražesnį, funkcionalesnį. Sakydami produktą, turime galvoje viską, ką tik jūs norėtumėte pagerinti – baldą, kompiuterio vaizdo plokštę, visuomeninį miesto transportą, Lietuvą, pasaulį ar patį save.

Be to, šiame inkubatoriuje kiekvienas atėjęs galės ne tik bendrauti, dalintis patirtimi, idėjomis, gauti patarimų iš bendraminčių ar konsultacijų iš sėkmingai veikiančių Lietuvos ir kitų šalių verslininkų, bet ir dalyvauti mokymuose, naudotis suteikiama darbo vieta, reikiama technika bei įranga.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Aurimas Navys
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Aurimas Navys
 

M.Pareščiaus bendramintis Aurimas Navys pabrėžė, kad verslo inkubatoriuje bus laukiami įvairaus amžiaus, įvairaus socialinio statuso ar pašaukimo žmonės. „Mūsų tikslas – pritraukti kuo daugiau idėjų ir suteikti galimybių jas realizuoti. Čia bus laukiamas jaunimas, kuriam įdomu ką nors kurti, konstruoti, išrinkti, surinkti ar pan.

Moterys, norinčios išmokti, sakykime, siūti, ar tėvai, neturintys namie galimybės parodyti vaikui, kaip pagaminti kėdę ar stalą. Prisijungti prie mūsų galės ir neįgalieji, kuriuos kartais atstumiame visai be reikalo – jie irgi turi puikių idėjų, bei išsilavinimo neturintys žmonės.

Tam tikrose srityse savamoksliai būna daugiau pažengę nei kelis aukštuosius turintis žmogus, taigi jų patirtis neįkainojama. Galiausiai, lauksime tiek naujų žinių norinčių pasisemti ir į mokyklą naujų vėjų atnešti mokytojų, tiek jų pačių su moksleiviais. Dirbsime su didžiausią kūrybinį potencialą turinčiais žmonėmis“, – apie „Verslo avilio“ auditoriją kalbėjo pašnekovas ir pridūrė, kad ji, ko gero, bus dar platesnė.

Grąža – jaunimo užsidegimas

„Business hive Vilnius“ kūrėjų siekis – suteikti visas galimybes norintiems kurti. „Mūsų kuriamoje erdvėje bus daugybė įrankių, naujausių įrenginių, kurių namuose žmonės dažniausiai neturi ir pasinaudoti jais negali. Taigi – negali ir nieko sukurti. Mes duosime jiems visą reikiamą medžiagą ir tikimės, kad jie tuo pasinaudos“, – aiškino M.Pareščius. Įgyvendinus tai, pasak idėjos autoriaus, bus galima kalbėti ir apie minėtos skolos grąžinimą.

Tikiu, kad žmonės čia ne tik išlaisvins kūrybinį potencialą, bet ir sukurs komercializavimo vertų produktų, – teigė M.Pareščius.

„Tikiu, kad žmonės čia ne tik išlaisvins kūrybinį potencialą, bet ir sukurs komercializavimo vertų produktų. O mūsų užduotis bus juos atpažinti, padrąsinti, o galiausiai – ir padėti žengti pirmuosius verslavimo žingsnius. Mes skatinsime siekti maksimalaus rezultato – įkurti savo įmonę ar pradėti individualią veiklą. Pastarasis išbandymas taip pat nebus paliktas be priežiūros, naujiems verslininkams padėsime įkurti įmonę, atsidaryti sąskaitas, sukurti verslo planą pirmiems darbo metams“, – planais dalijosi „Verslo avilio“ steigėjas.

Jau dabar, pasak M. Pareščiaus, prisidėti prie šios iniciatyvos ir dalintis patirtimi siūlosi ne vienas specialistas, taigi rengiamų renginių, seminarų, mokymų ir konsultacijų kokybė bus išties gera. „Mūsų inkubatorius bus išties panašus į avilį, kuriame sukasi patys įvairiausi žmonės, o jų tikslas – nuveikti ką nors naudingo, ko nors išmokyti arba padėti ką nors naujo atrasti kitam“, – kalbėjo M.Pareščius.

Mūsų inkubatorius bus išties panašus į avilį, kuriame sukasi patys įvairiausi žmonės, o jų tikslas – nuveikti ką nors naudingo.

Paklaustas, kada tikisi „Verslo avilio“ atsipirkimo ir kaip, jo steigėjas vėl šypsojosi. „Akivaizdu, kad atsipirkimo artimiausius metus mes tikrai nesulauksime – geriausiai ir įvairiausiai įrangai išleista tikrai nemenka suma. Iš tiesų, finansinio atsipirkimo mes dabar ir nesitikime. Šiek tiek surinksime iš nuomos – ketiname įmonėms ir biurams nuomoti dalį patalpų. Galbūt pelno atneš viena ar kita komercializuota idėja, tačiau svarbiausia mums – įsukti kūrybinio potencialo, noro realizuoti savo idėjas variklį“, – entuziastingai kalbėjo idėjos autorius.

„Mes žinome, kaip gali būti sunku įgyvendinti savo svajones. Mes tą praėjome ir norime realizuodami save, dabar padėti realizuoti save ir jums. Mes norime, kad jaunas žmogus sparčiai tobulėtų savo srityje ir ilgai neužsibūtų ties pirminiais darbais“, – kalbėjo M.Pareščius. Taip pat pabrėžė, kad svarbiausia kūrėjui tikėti savo idėjomis ir jomis užkrėsti kitus, tuomet jam atsivers plačios karjeros galimybės.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:38
01:30
00:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką