2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

„Gazprom“ grynasis pelnas pirmąjį pusmetį sumažėjo 25 kartus, apyvarta – beveik trečdaliu

„Gazprom“ grynasis pelnas pirmąjį pusmetį sumažėjo 25 kartus ir tai, pasak Rusijos dujų milžinės, lėmė koronaviruso pandemijos sukelta ekonominė krizė ir mažos naftos bei dujų kainos.
„Gazprom“
„Gazprom“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Gazprom Pelnas

Valstybės kontroliuojamos grupės grynasis pelnas sausio–birželio mėnesiais krito nuo 836,5 mlrd. rublių tuo pat laikotarpiu pernai iki 32,9 mlrd. rublių (443 mln. JAV dolerių, 371 mln. eurų).

Apyvarta sumažėjo beveik trečdaliu iki 2,9 trln. rublių.

Dėl apribojimų, kurie buvo nustatyti kovai su koronavirusu ir kurie išprovokavo staigų naftos bei dujų kainų ir paklausos smukimą, nukentėjo viso pasaulio angliavandenilių gamintojai.

Papildomą spaudimą Rusijos gamintojams padarė rublio kurso smukimas.

Pirmąjį ketvirtį „Gazprom“ patyrė 116,2 mlrd. rublių grynuosius nuostolius, tačiau antrąjį ketvirtį grupė kiek atsitiesė ir gavo maždaug 149,2 mlrd. rublių grynąjį pelną.

Didžiausią poveikį pusmečio veiklos rezultatams visų pirma padarė mažesnės dujų kainos ir sumažėję pardavimai Europai – itin svarbiai dujų milžinės rinkai, pareiškė „Gazprom“.

Pirmąjį pusmetį, palyginti su tuo pat laikotarpiu pernai, Europai parduotas dujų kiekis sumažėjo 16 proc., o pajamos iš dujų pardavimo Europai krito beveik perpus.

Pasak „Gazprom“ valdybos pirmininko pavaduotojo Familio Sadygovo, iššūkių, su kuriais susiduria naftos ir dujų pramonė, „negalima nuvertinti“.

Jis paminėjo „staigų energijos išteklių paklausos sumažėjimą, rekordiškai žemus lygius, kuriuos pasiekė dujų kainos Europoje, ir valiutos kursų kintamumą“.

Esant tokioms „ekstremalioms sąlygoms“, „Gazprom“, pasak F.Sadygovo, „pasiekė padorių rezultatų, palyginti su daugeliu kitų naftos ir dujų bendrovių“. Jis taip pat paminėjo, jog buvo imtasi „priemonių, kuriomis siekiama optimizuoti veiklos ir kapitalo išlaidas“.

Anot „Gazprom“ atstovo, iš trečiojo ketvirčio perspektyvų jau matyti, kad padėtis gerėja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką