Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 14d. 12:01

Gediminas Žiemelis „Avia Solutions Group“ valdymą perkelia į Kiprą

Gediminas Žiemelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Gediminas Žiemelis

Gedimino Žiemelio valdoma „Avia Solutions Group“ pranešė, kad šaukia neeilinį akcininkų susirinkimą tarpušvenčiu dėl įmonės veiklos reorganizavimo. Po reorganizacijos įmonės Lietuvoje nebeliks – „Avia Solutions Group“ bus valdoma iš Kipro. Bendrovė Lietuvoje veiks kaip Kipro padalinys, darbo vietoms įtakos tai nepadarys.

Gruodžio 28 dieną įvyks neeilinis akcininkų susirinkimas, kurio metu bus balsuojama dėl įmonės reorganizacijos, nurodo pati įmonė.

Susirinkimo metu bus balsuojama dėl tarptautinio įmonių susijungimo. Po to lietuviškoji „Avia Solutions Group“ nustos egzistuoti ir bus sujungta su Nikosijoje, Kipre, registruota „Avia Solutions Group“.

Gediminas Žiemelis 15min patvirtino, kad darbo vietų skaičius nei Lietuvoje, nei kitur dėl reorganizacijos nesikeis.

G.Žiemelis: Lietuvoje lieka veiklos centras

G.Žiemelis raštu 15min patvirtino, kad gruodžio 28 dieną bus balsuojama dėl „Avia Solutions Group“ (AB) prijungimo prie „Avia Solutions Group“ (PLC, Kipras).

Paklaustas, kodėl pasirinktas Kipras, G.Žiemelis aiškino: „Kipras yra ES valstybė, palanki holdingo tarptautinei plėtrai, įsigyjant bendroves visame pasaulyje. Mūsų grupės įmonės seniai ten įsikūrusios, centrinėje Limasolio gatvėje valdome 4500 kv. m. administracinį pastatą. Be to, Kipras vienintelė Europos Sąjungos šalis, turinti tiesioginius linkus (ryšius) tarp viešų įmonių akcijų depozitoriumų. Mes toliau aktyviai plečiamės Azijoje ir neatmetame galimybės, kad mums ši opcija taps labai svarbi.“

Jis sakė, kad Lietuvoje grupės įmonėse dirba apie 2100 žmonių, ir darbo vietos iš Lietuvos iškeltos nebus.

„Avia Solutions Group“ savo antrines bendroves turi daugiau nei 20-tyje šalių, jos visos (pelno, socialinius, GPM už darbuotojus) moka mokesčius savo šalyse. Ilgainiui skirtingų šalių bendrovės bus valdomos iš skirtingų biurų. Lietuva išlieka mūsų veiklos centru Europos antrinėms įmonėms. Iš daugiau nei 3500 darbuotojų „Avia Solutions Group“ bendrovėse Lietuvoje dirba beveik 2100 žmonių, eksportuojame 90 proc. Lietuvoje kuriamų paslaugų ir prekių. Lietuvoje registruotos antrinės įmonės ir toliau lieka vienos didesnių mokesčių mokėtojų tarp lietuviškų įmonių, mokesčius moka ir toliau mokės Lietuvoje“, – paaiškino G.Žiemelis.

Pasak jo, „mokestinių lengvatų iš visos grupės holdingo administracijos perkėlimo į Kiprą nebus jokių, darbo vietų skaičius kiekvienoje šalyje nemažės“.

Įsipareigojimą dirbti Lietuvoje, jo teigimu, liudija ir tai, kad Vilniuje statoma 13,5 tūkst. kvadratinių metrų „Avia Solutions Group“ būstinė, į kurią planuojama persikelti 2019 metų rudenį.

Ekspertas: Kipras – lengvatinio apmokestinimo valstybė

Jau anksčiau pranešta apie ketinimą perkelti kitą Gedimino Žiemelio netiesiogiai valdomą įmonę „AviaAM Leasing“ į Kiprą.

Lietuvos verslo konfederacijos Mokesčių komisijos vadovas Marius Dubnikovas anksčiau BNS sakė, kad įmonės sprendimą registruotis užsienio valstybėje gali lemti dvi priežastys – siekis būti toje pačioje arba panašioje jurisdikcijoje su savo verslo partneriais arba palankesnė mokestinė aplinka.

„Jei kalbama apie tokias šalis, kaip Kipras, Malta ar kitas lengvo apmokestinimo šalis, galima manyti, kad įmonės ir jų akcininkai siekia lengvesnio mokestinio režimo. Tokiu atveju ieškoma palankesnės erdvės savo veiklai, tai gali būti mokesčiai, priežiūros reikalavimai ir panašiai“, – BNS sakė M.Dubnikovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką