Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gedimino Žiemelio aviacijos grupė „Avia Solutions Group“ nori kurtis Šiaulių oro uoste

Gediminas Žiemelis
„Avia Solutions Group“ nuotr. / Gediminas Žiemelis
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijoje didelius projektus įgyvendinanti Lietuvos aviacijos verslo grupė „Avia Solutions Group“ žvalgosi plėtros galimybių Šiauliuose. Įmonė norėtų oro uoste, iš kurio vykdoma NATO oro policijos misija, pastatyti lėktuvų remonto bei dažymo angarus.

„Vystomės ten, kur gauname optimaliausias sąlygas. Šiuo atžvilgiu Šiauliai tikrai atrodo patraukliai. Žiūrėsime, kokias žemės suteikimo, darbuotojų mokymo subsidijas bus galima gauti, ir lyginsime jas su kitomis šalimis“, – BNS teigė „Avia Solutions Group“ valdybos pirmininkas Gediminas Žiemelis.

Šiaulių meras Justinas Sartauskas sakė, kad bendrovė jau kalbėjo su savivaldybės įmone – Šiaulių oro uostu , apžiūrėjo jos teritoriją, kur siekia gauti 3 hektarų ploto sklypą.

„Jie mato, kad dalį teritorijos iš oro uosto galėtume paskirti jiems. Jų tikslas ir paieškos objektas buvo remontuoti lėktuvus, kurie remontuojami apie dvi savaites, ir kitas angaras – lėktuvų dažymas“, – BNS sakė J. Sartauskas.

Bendrovė jau kalbėjo su savivaldybės įmone – Šiaulių oro uostu , apžiūrėjo jos teritoriją, kur siekia gauti 3 hektarų ploto sklypą.

„Jų noras buvo išreikštas, kad visas žvalgybas ir galimybes turėtume išsinagrinėti iki kitų metų balandžio. Tokiu atveju jie stipriai mąstytų ateiti ir būtų tikimybė, kad mieste iš pradžių būtų sukurta ne mažiau kaip 200 darbo vietų, o vėliau jų skaičius išaugtų iki 500“, – komentavo Šiaulių meras.

J.Sartausko teigimu, dėl „Avia Solutionos Group“ ketinimų ketinama sukurti darbo grupę, kurioje būtų ir krašto apsaugos specialistų, kariškių.

„Yra tikrai nemažai problemų. Prašysim, kad į darbo grupę įeitų ir Krašto apsaugos ministerijos arba Karinių oro pajėgų atstovas, nes reikės derinti daug klausimų su karinėmis oro pajėgomis, ypač NATO misija, kad neprieštarautų, kad tokia bazė atsirastų“, – kalbėjo meras.

Pasak jo, taip pat gali tekti skubos tvarka parengti detalųjį planą, išspręsti elektros tiekimo klausimą.

Jų tikslas ir paieškos objektas buvo remontuoti lėktuvus, kurie remontuojami apie dvi savaites, ir kitas angaras – lėktuvų dažymas.

Šiaulių valdžia spalio pradžioje nutraukė sutartį su prieštaringų vertinimų sulaukusia bendrove „Rail Skyway Systems“, kuri sklype greta oro uosto ketino įrengti styginio transporto laboratoriją ir bandomąją trasą ir kurios akcininkai yra du Maskvos gyventojai.

Lėktuvų aptarnavimo įmones – „FL Technics Line“ ir „FL Technics Ulyanovsk“ – Rusijoje turinti „Avia Solutions Group“ nemažai dirba šioje šalyje, kur kartu su korporacija „Rostec“ Maskvos Ramenskojės oro uoste įgyvendina 10,2 mlrd. rublių (apie 739 mln. litų) vertės plėtros projektą. Be to, gegužę grupė laimėjo 1 mln. litų vertės Rusijos Saransko oro uosto galimybių studijos ir verslo plano parengimo konkursą.

Šiemet birželio pabaigoje 32,01 proc. „Avia Solutions Group“ akcijų valdė bendrovė „ZIA Valda Cyprus“, 13,74 proc. – Vaidas Barakauskas, 8,36 proc. – „Harberin Enterprises“, 7,55 proc. – „Indeco: Investment and Development“, 7,55 proc. – Lenkijos ING fondas.

„Avia Solutions Group“ akcijos kotiruojamos Varšuvos vertybinių popierių biržoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
informacija
AVIA SOLUTIONS GROUP, AB
Vadovas: Linas Dovydėnas Darbuotojų sk.: 70 2015m . Pajamos: 3 - 5 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką