Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gėlių pardavėjai laukia mokinių antplūdžio, bet didesnio pelno nesitiki

Rugsėjo 1-osios šventė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rugsėjo 1-osios šventė
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienis ir pirmadienio rytas bus įtemptas gėlių pardavėjams – į turgus ir parduotuves suplūs mokiniai. Nors gėlių bus parduota gerokai daugiau, jų pardavėjai tikina – didelio pelno dėl to neuždirbs.

Rožė – 5-9 Lt, kardelis – 5 Lt, gerbera – 3-5 Lt. Tiek kainuoja gėlės „Florisimoje“. Sekmadienį ir pirmadienį, kai Lietuvoje bus švenčiama Mokslo ir žinių diena, šių ir kitų gėlių bus parduota daugiau. Tačiau „Florisimą“ valdančios įmonės „Floristas“ direktoriaus pavaduotojas Rimantas Bogdanas tikina, kad tai bus eilinė darbo diena.

Lauros Zaleckaitės nuotr./Kardelis  viena populiaresnių gėlių rugsėjo 1-ąją
Lauros Zaleckaitės nuotr./Kardelis – viena populiaresnių gėlių rugsėjo 1-ąją

„Tai eilinė diena pirmokams. Po vieną gėlytę nusiperka ir pabėga iš mūsų. Tokia ir paklausa. Nesame milijonais apšalę“, – pasakojo R.Bogdanas.

Tiesa, šiai dienai yra pasiruošiama – užsakoma daugiau skintų gėlių, kad kiekvieno poreikis būtų patenkintas.

Kainos maksimaliai gali svyruoti litu, – sakė „Nijolės gėlių“ salono šeimininkė.

„Tai yra smulki, labai greita prekyba. Šiai šventei pompastikos nereikia, svarbus yra dėmesys“, – sakė „Floristo“ atstovas, paminėjęs, kad šiai šventei perkamos saulėgrąžos, kardeliai, rožės.

Tai, kad gėlių pardavimai smarkiai neišauga, aiškino ir „Nijolės gėlių“ salono šeimininkė Nijolė Beliakienė.

„Gėlių parduodama panašiai. Tik tiek, kad ateina pirkti po vieną gėlelę. Tai yra, perka labai subtiliai. Floristams darbo daug, bet tai yra kaip normali darbo diena. Vis tiek ir vaikučių mažėja, galbūt subtiliau neša“, – sakė N.Beliakienė.

Tiems, kurie nepasitenkina viena gėle, „Nijolės gėlių“ šeimininkė siūlo pirkti vazoną, kuris papuoštų klasę.

Ji negalėjo išskirti rugsėjo pirmąją populiariausios gėlės – pasirinkimas yra didelis, todėl visi renkasi skirtingai. Esą perkamos ir rožės, bet jos nebėra tokios mėgstamos, kaip būdavo anksčiau.

„Mes jau išaugom iš to, jau vyrauja lauko gėlių stilius, subtilesnis šiek tiek“, – sakė N.Beliakienė.

Rugsėjo 1-osios aventė
Rugsėjo 1-osios šventė

Gėlės gali brangti nežymiai

Bendrovės „Rožių imperija“ direktorius Vidmantas Gaidys taip pat aiškino, kad rugsėjo 1-oji didelio pelno gėlių augintojams ir pardavėjams neatneša – nors gėlių ir perkama daugiau, jos yra paprastesnės.

„Paklausa išauga nedaug. Šiek tiek. Galbūt parduodamas gėlių kiekis yra didesnis, bet pigesnių gėlių“, – sakė V.Gaidys.

Gėlių, kurias jis veža iš Lietuvos, Olandijos, Afrikos, kaina esą nesikeičia: „Nė kiek.“

Pasak R.Bogdano, gėlių kainų „Floristas“ kelti neketina, tiesa, kainos gali keistis priklausomai nuo aukciono kainos: „Vietinių augintojų kainos nekinta. Kas augina kardelius, kainos nekelia. Mes esame suinteresuoti parduoti, o kainos pakėlimas veikia atvirkščiai.“

N.Beliakienė aiškino, kad gėlės gali pabrangti apie litą: „Mums aukcione kaina kyla, todėl, kad visame pasaulyje perka daugiau gėlių. Jeigu gėlė graži, ji visada kainuos šiek tiek brangiau. Jeigu gėlė baigia nužydėti, jos neilgas gyvenimo laikotarpis, tai bus pigu. Kainos maksimaliai gali svyruoti litu.“

Uždirba iš papildomų paslaugų

Nuotakos puokatė
Nuotakos puokštė

„Nijolės gėlių“ salonas daugiau pajamų gauna iš kitų paslaugų, pavyzdžiui, vestuvinių puokščių kūrimo. 

„Reikia daug žinių, kad sukurtum vestuvinę puokštę. Turėti žinių ir ne vienerių metų stažą. Tai yra aukštasis floristikos pilotažas. Natūralu – kur daugiau darbo, ten galima daugiau uždirbti“, – sakė N.Beliakienė.

„Floristo“ atstovas pabrėžė, kad lietuviai myli gėles: „Norėtųsi, kad labiau mylėtų. Perka liūdnai progai, bet nevengia ir linksmai progai, dar tik trūksta, kad sau galėtų įsigyti. Bet ekonomika kol kas to neleidžia. Gėlės perkamos išskirtinėmis progomis – gimtadienis, gimimas, mirimas.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką