Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Geriausia Lietuvos laužaviete pripažinta „Barsukynė“

Pirmą kartą šalyje išrinktas geriausių viešų ir nemokamų Lietuvos laužaviečių TOP 10. Komisija, sudaryta iš Lietuvos savivaldybių asociacijos, Generalinės miškų urėdijos ir Lietuvos valstybinių parkų ir rezervatų asociacijos atstovų bei iškylų mėgėjai išrinko įspūdingiausias ir labiausiai mėgstamas legalias ir nemokamas šalies iškylų vietas.
Barsukynės laužavietė
„Bebrynės“ laužavietė

Geriausių Lietuvos laužaviečių TOP dešimtuko lydere tapo daugiausiai balsų surinkusi greta Kauno įkurta laužavietė „Barsukynė“. Antroji vieta atiteko šalia Aukštaitijos sostinės, Panevėžio, esančiai laužavietei „Prie bedugnės“, o trečioji – netoli Kauno įkurtai „Lepšynės“ laužavietei.   

„Labai džiaugiamės, kad „Barsukynė“ buvo išrinkta geriausia laužaviete Lietuvoje. Malonu, kad ją iš daugybės laužaviečių išrinko  komisijos nariai, o iškylų gamtoje mėgėjai iš socialinio tinklo „Facebook“ puslapio „Lietuvos laužavietės“ aktyviai už ją balsavo“, – kalbėjo Ežerėlio girininkas Rimas Krasauskas, prižiūrintis „Barsukynę“. – „Kartu tai savotiškas mūsų įvertinimas – reiškia, kad neveltui dirbam ir mūsų pastangos matomos. Esame numatę rugsėjo mėnesį atnaujinti laužavietės infrastruktūrą – statysime naują tiltą per upelį šalia laužavietės, kad tiek naujai atvykę, tiek jau „Barsukynę“ pamėgę lankytojai ja žavėtųsi ir tausotų“, – apdovanojimu džiaugėsi girininkas.

Kalbėdamas apie projektą, jo iniciatoriaus UAB „Suslavičius-Felix“ generalinis direktorius Darijus Taraila džiaugėsi gražiam tikslui subūręs tiek daug  partnerių ir iškylų gerbėjų.

„Smagu, kad geriausių laužaviečių rinkimais vainikuotas Lietuvos laužaviečių projektas pavyko – legalios ir saugios iškylų vietos atsidūrė žemėlapyje ir žmonės jomis naudojasi. Šiuo metu žemėlapyje yra daugiau nei penki šimtai laužaviečių ir dėl to esu labai dėkingas visiems mūsų partneriams. Jie padėjo mums į vieną vietą – žemėlapį www.laužavietės.lt – sudėti visas viešas legalias iškylų vietas. Negaliu nepadėkoti ir aktyviai į projektą įsitraukusiems žmonėms. Jie noriai ir aktyviai siuntė ir dalinosi savo mėgstamomis laužavietėmis, teiravosi dėl jų legalumo, siuntė nuotraukas ar pranešdavo mums apie netvarkingas ar neegzistuojančias laužavietes“, – kalbėjo UAB „Suslavičius-Felix“ generalinis direktorius Darijus Taraila.

Įgyvendinant projektą „Lietuvos laužaviečių žemėlapis“ didžiausias kečupo gamintojas Lietuvoje  Suslavičiaus kečupas bendradarbiavo su Lietuvos savivaldybių asociacija, Generaline miškų urėdija bei Lietuvos valstybinių parkų  ir rezervatų asociacija.

Geriausių Lietuvos laužaviečių TOP 10 buvo renkamas socialinio tinklo Facebook puslapyje „Lietuvos laužavietės“. Iš visų legalių laužaviečių komisijos nariai išrinko geriausias viešas atskirų regionų vietas. Gamtos mylėtojai rugpjūčio pradžioje buvo kviečiami balsuoti už kiekvieno etnografinio regiono geriausias laužavietes įvertinant jų lankomumą, tvarkingumą, apylinkių grožį ir kaip lengvai galima jas pasiekti.

Dzūkijoje geriausia pripažinta „Lepšynė“, Suvalkijoje – „Barsukynė“, Mažojoje Lietuvoje – „Rambyno kalno laužavietė“, Aukštaitijoje – „Prie bedugnės“, o Žemaitijoje  – „Eglė žalčių karalienė“.

Išrinkę geriausias regionų laužavietes projekto dalyviai balsavo už laužaviečių dešimtuką. Po balsavimo Top dešimtukas pasiskirstė taip:

Geriausių Lietuvos laužaviečių TOP 10:

1. Barsukynė – prie Kačerginės, Kauno raj.

2. Prie bedugnės – šalia Upytės, Panevėžio raj.

3. Lepšynė – už Vaišvydavos, Kauno raj.

4. Bebrynė – Jagėlonių miške, nuo Elektrėnų važiuojant link Aukštadvario.

5. Mergežeris – Prie Mergežerio, Švenčionių raj.

6. Rambyno kalno laužavietė – prie Rambyno kalno, Šilutės raj.

7. Muiželėnų poilsio parkas – Alytaus mieste

8. Eglė žalčių karalienė – netoli Žygaičių, Tauragės raj.

9. Meižio – prie Meižių tvenkinio, Tauragės raj.

10. Juodežeris – prie Juodežerio, Tauragės raj.

Visos šios laužavietės –projekto Lietuvos laužaviečių žemėlapis, kurio iniciatorius Suslavičiaus kečupas dalis. Svetainėje www.laužavietės.lt. pažymėta ne tik daugiau nei 500 legalių ir viešų laužaviečių, čia mylintys, tausojantys Lietuvos gamtą žmonės gali rasti naudingus patarimus kaip saugiai elgtis iškylaujant miške. Vos pavasarį startavęs projektas „Lietuvos laužaviečių žemėlapis“ socialiniame tinkle „Facebook“ puslapyje „Lietuvos laužavietės“ subūrė beveik 8000 gerbėjų, palaikiusių smagaus ir saugaus iškylavimo idėją. 

Pavadinimas
 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius