TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Geronomika: „Global Lithuanian Leaders“ telks pasaulio lietuvius, savo sričių profesionalus

GLL ketina telkti visame pasaulyje gyvenančius lietuvius, savo sričių profesionalus.
A.Jankevičiūtės nuotr. / GLL ketina telkti visame pasaulyje gyvenančius lietuvius, savo sričių profesionalus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Neseniai susikūrusi ir visuomenei prisistačiusi viešoji įstaiga „Global Lithuanian Leaders“ (GLL) ketina suvienyti visame pasaulyje gyvenančius lietuviškų šaknų turinčius savo sričių profesionalus, pasitelkti jų žinias sprendžiant šalies problemas ir šviesti šalies jaunimą.

„Global Lithuanian Leaders“ yra tinklas, kuris vienija tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenančius lietuvius, savo sričių lyderius. Tiesa, lietuviais žmones vadiname plačiąja prasme – Užsienio reikalų ministerija prieš keletą metų yra paskelbusi pasaulio lietuvio sąvoką, pagal kurią lietuviais vadinami ne vien tik lietuviai savo etnine kilme, bet ir kitos kilmės žmonės, save tapatinantys su Lietuva ir norintys Lietuvai gero“, – naujienų portalui 15min.lt sakė GLL direktorius, vienas iš steigėjų Mykolas Lepeška.

Jo teigimu, GLL orientuosis ne tik į įvairių verslo sričių lyderių, bet ir mokslo, meno, kultūros, aplinkosaugos lyderių telkimą. „Išnaudosime lietuvių, kurie yra sėkmingi, patirtį ir ryšius, prisidėsime prie proveržio Lietuvai kurti. Iš tikrųjų yra labai daug sėkmingų lietuvių, apie kuriuos ne visada sužinome. Tokius žmones mes stengsimės suvienyti ir telkti, kad būtų sprendžiamos Lietuvos problemos“, – kalbėjo M.Lepeška.

Pašnekovas sakė, kad idėjų, ko trūksta Lietuvai, jo vadovaujama įstaiga semsis bendradarbiaudama su pilietiniu judėjimu, vadinamąja idėjų talka „Aš Lietuvai“. Lėšos projektams įgyvendinti, pasak M.Lepeškos, bus renkamos kartu su portalu Aukok.lt. „Taip pritraukiant konkretiems socialiniams projektams įgyvendintireikalingą kapitalą“, – dėstė M.Lepeška.

Jis sakė, kad GLL dar neturi nusistačiusi prioritetinių sričių, tačiau prasitarė sieksiantys, jog lietuvių mokslininkų sukurtos technologijos nebūtų pamirštamos. „Lietuviai mokslininkai sukuria daug naujų technologijų, tačiau jos nėra išnaudojamos komercine prasme. Organizuosime veiklą taip, kad būtų galima aptikti tas potencialą turinčias naujas technologijas, skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą. Žmonės su globalia patirtimi šiek tiek kitaip mato dalykus ir gali pastebėti, kokios technologijos yra svarbios, nors Lietuvoje lieka nepastebėtos“, – sakė M.Lepeška.

Taip pat, pasak jo, GLL ketina imtis edukacinių projektų, rūpintis augančiais vaikais. „Bendradarbiausime su Nacionaline moksleivių akademija. Mūsų profesionalai galėtų būti pavyzdys jaunajai kartai, paskatinti juos siekti aukštesnių tikslų, mokyti, šviesti, patarti, kaip pasirenkama karjera, kaip jos siekiama“, – kalbėjo GLL vadovas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką