Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Geronomika: Lietuvai – JAV fondo įvertinimas

Operacinė
Gedimino Savickio/BFL nuotr / Mūsų medikai vertinami visame pasaulyje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors sunkmečiu mus dažniausiai pasikeia daugiausia blogos naujienos, prieš kelias dienas paskelbta žinia turėjo pamaloninti kiekvieną lietuvį – garsus Amerikos informacinių technologijų ir inovacijų fondas mūsų šalį įvardino kaip trečią tarp valstybių, kur verslo konkurencingumo dinamika yra didžiausia.

Pagal šį rodiklį mus aplenkė tik „pasaulio fabriku“ vadinama Kinija ir Singapūras, rašo dienraštis „Respublika“. Nors kai kurie ekonomistai teigė, jog šis pripažinimas nieko nerodo, kiti tvirtino, jog jis Lietuvą tarptautinei bendruomenei pristato iš pačios geriausios pusė ir bus naudingas.

Anot viešosios įstaigos Lietuvos inovacijų centro direktoriaus Kastyčio Gečo, kažkodėl lietuviai įsitikinę, kad mes esame blogiausi, nors taip nėra.

„Lietuvos gyventojai yra nepaprastai verslūs žmonės, kaip ir dauguma kitų iš socializmo į kapitalizmą perėjusių Rytų bei Vidurio Europos piliečių“, – dienraščiui teigė jis.

Anot K.Gečo, inovacijų taikymo procesas turi visus požymius, kuriais pasižymi ir krizės. Pavyzdžiui, vienas jų yra mokėjimas įveikti užplūdusį stresą. Specialisto teigimu, čia lietuviai lenkia ir savo kaimynes. „Per krizes daugiausia šansų išlikti turi mažesnieji. Tas galioja įmonėms, tas pat ir dėl valstybių. Lietuva daug išgyveno, daug matė. Matyt, iš čia ir jos žmonių mokėjimas suktis iš pačių sudėtingiausių situacijų. Manau, tas gebėjimas pravers ir kapstantis iš sunkmečių duobės“, – sakė K.Gečas.

Anot jo, fondo įvertinimas gali atsiliepti investicijų dydžiui, nes investuotojams daug patraukliau investuoti ten, kur mokama staigiai reaguoti į pokyčius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką