TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Geronomika. „Šeba“: restruktūrizacija padės išsaugoti 80 darbo vietų

Pavadinimas
Pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ekonominiu sunkmečiu vienos statybos įmonės bankrutuoja, tuo tarpu kitos ieško būdų, kaip išgyventi ir išsaugoti darbo vietas savo darbuotojams. Teigiamos permainos vyksta ir bendrovėje „Šeba“ – pernai ji sulaukė palankaus teismo sprendimo ir pradėjo įmonės restruktūrizacijos procesą.

2001 m. kovo 20 d. Vyriausybės priimto Įmonių restruktūrizavimo įstatymo pagrindinis tikslas – sudaryti sąlygas įmonėms, turinčioms laikinų finansinių sunkumų ir nenutraukusioms ūkinės komercinės veiklos, išsaugoti ir plėtoti veiklą, sumokėti skolas, atkurti mokumą ir išvengti bankroto. Galima teigti, kad restruktūrizacijos pagrindas – įmonių savininkų ir vadovų noras išsaugoti įmonę. „Tokį norą turime ir mes. Prasidėjus krizei, mes buvome priversti skelbti įmonės restruktūrizaciją ir atleisti 180 darbuotojų, nes vienas iš Lietuvos bankų nepratęsė finansavimo sutarties ir iškilo bankroto grėsmė. Šiuo metu įmonėje dirba dar 80 darbuotojų, kurių darbo vietas norime išsaugoti, todėl teigiamas sprendimas restruktūrizacijos byloje mums ypač svarbus“, – sako restruktūrizacijos procesą vykdančios statybų bendrovės „Šeba“ vykdantysis direktorius Marius Šiburkis.

Įmonėms, kurioms vykdyti veiklą trukdo finansiniai įsipareigojimai, Restruktūrizavimo įstatymas padeda ne tik išsaugoti įmonę ir darbo vietas, bet ir grąžinti didžiąją dalį skolų. „Mes nevengiame atsakomybės ir nenorime nutraukti veiklos. Statybine veikla sėkmingai užsiimame nuo 1995 m., o restruktūrizacijos periodo metu laimėjome keletą statybos konkursų, dalyvaujame būsto modernizavimo programoje ir į susidariusią situaciją žiūrime optimistiškai – manome, kad po restruktūrizacijos turėtume visas sąlygas toliau vykdyti veiklą ir kurti naujas darbo vietas. Taip pat norime parduoti jau pastatytus objektus bei atsiskaityti su kreditoriais“, – sako M. Šiburkis.

Remiantis bankrutavusių įmonių patirtimi ir specialistų komentarais, iškėlus bankroto bylą, tikimybė, kad kreditoriai atgaus savo lėšas, labai nedidelė. Restruktūrizavus įmonę, kreditoriai turi daugiau galimybių atgauti skolą – net ir sutikę sumažinti, atsisakyti ar atidėti savo reikalavimus, jie vis tiek išloštų daugiau, negu iš įmonės bankroto. Tačiau akivaizdu, kad ne visi kreditoriai linkę suteikti galimybę įmonėms atsitiesti, o tokio požiūrio priežastys nėra pakankamai aiškios.

„Dėl nepalankių kreditorių veiksmų metus laiko nepardavinėjome turimo turto, todėl natūralu, kad įmonei atėjo sunkūs laikai. Tačiau šiuo metu atsirado pirkėjų, norinčių įsigyti būstą prestižiniuose namuose. „Šeba“ jau du kartus raštu kreipėsi į „Danske banką“ su prašymu leisti parduoti konkrečius butus, o visus gautus pinigus pervesti „Danske banko“ kreditui padengti, tačiau negavo nei leidimo parduoti, nei jokio raštiško atsakymo. Keista, kad bankas nenori atgauti savo pinigų, priešingai – tam intensyviai priešinasi, trukdydamas ne tik pardavinėti turtą, bet ir vykdyti restruktūrizacijos procesą, kuris padėtų įmonei atsigauti ir atsiskaityti su kreditoriais“, – esama situacija stebisi Marius Šiburkis.

Įmonių bankroto valdymo departamento duomenimis, šiuo metu restruktūrizacijos procedūros vykdomos 77 įmonėms, tarp kurių yra ir UAB „Šeba“. Tuo tarpu įmonių, kurioms vykdomos bankroto procedūros, šiuo metu yra 2779, o tokių, kurioms bankroto procedūros jau baigtos – 5914. Šie skaičiai rodo, kad daugumai įmonių, susidūrusių su finansiniais sunkumais, žymiai dažniau inicijuojama bankroto, o ne restruktūrizavimo procedūra.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką