Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Geronomika. AB bankas SNORAS pirmasis Lietuvoje siūlo Indėlių sertifikatus

Pavadinimas
Pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo 2009 m. rugsėjo 7 d. AB bankas SNORAS gyventojams ir ūkio subjektams pradeda platinti naują taupymo produktą – indėlių sertifikatus. Indėlio sertifikatas – iki šiol Lietuvoje dar nesiūlytas, bet pasaulyje populiarus bankinis produktas, kurio pagrindinis privalumas yra likvidumas: indėlio sertifikatą ar jo dalį galima parduoti bankui neišlaikius iki termino pabaigos ir tuo pačiu neprarasti visų sukauptų palūkanų.

Indėlio sertifikato pelningumas jo turėtojui yra žinomas iš anksto. Metinės indėlio sertifikato palūkanos sudaro 9,5 proc. litais arba 5 proc. eurais.

„Nauja banko SNORAS pasiūlyta taupymo priemonė – yra viena iš stabilių lėšų kaupimo bei saugojimo alternatyvų. Indėlio sertifikatas yra skirtas fiziniams ir juridiniams asmenims, siekiantiems gauti mūsų banko siūlomas patrauklias fiksuotas palūkanas ir turėtų ypač sudominti klientus, kuriems svarbus lėšų likvidumas. Manau, tokia priemonė šiuo metu yra ypač aktuali, tikėtina, kad jos laukė nemažai įmonių ar savo santaupas planuojančių gyventojų. Indėlio sertifikatai patrauklūs ir savo paprastumu – juos galima vienokiu ar kitokiu būdu perleisti kitam asmeniui ar įmonei. Tokių paprastų produktų kūrimas – nuolatinė mūsų banko inovatyvios politikos dalis. Mums ypač svarbu, kad banko siūlomi produktai būtų naudingi ir lengvai suprantami kiekvienam mūsų klientui“. – teigia AB banko SNORAS valdybos pirmininko pavaduotojas, Mažmeninio verslo tarnybos direktorius Žoržas Šarafanovičius.

Kaip teigiama banko pranešime, indėlio sertifikatas, kaip taupymo priemonė, „neužšaldo“ santaupų. Indėlio sertifikatą ar jo dalį galima parduoti bankui neišlaikius iki termino pabaigos ir tuo pačiu neprarasti visų sukauptų palūkanų. Palūkanos tuo atveju mokamos už faktiškai išlaikytą terminą, iš jo atėmus 30 dienų.

Taupyti galima tiek litais, tiek eurais. Minimali indėlio sertifikato suma yra 100 litų arba 100 eurų. Indėlio sertifikato trukmė – vieneri metai. Indėlių sertifikatams bus taikomos 9,5 proc. litais bei 5% eurais metines palūkanų normos.

Palūkanos, gautos už indėlio sertifikatą, nėra apmokestinamos Gyventojų pajamų mokesčiu. Tuo tarpu šis mokestis yra taikomas pelnui iš obligacijų ir kitų vertybinių popierių pardavimo, jei jie parduodami nepraėjus metams po įsigijimo.

Indėlio sertifikatus galima įsigyti visuose banko SNORAS padaliniuose. Juos, kaip bet kurią kitą vertybę, įstatymuose numatyta tvarka, galima perleisti (parduoti, dovanoti ir pan.) kitam asmeniui ar įmonei. Indėlių sertifikatai nėra draudžiami indėlių draudimu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką