TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Geronomika. Lietuva pristatyta Temzės festivalyje Londone

Artisto pasirodymas Temzės festivalyje Londone
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Artisto pasirodymas Temzės festivalyje Londone.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antrąjį rugsėjo savaitgalį Londone Temzės upės pakrantėje nuo Vestminsterio iki Tauerio tiltų šurmuliavo viena didžiausių metinių gatvės švenčių – Londono miesto mero globojamas Temzės festivalis. Londono miesto apdovanojimuose Temzės festivalis yra pelnęs metų kultūrinio renginio bei geriausiai kultūrinę įvairovę atspindinčio renginio apdovanojimus.

„Temzės festivalis savo mastais gali būti prilygintas Noting Hilo karnavalui (didžiausiam karnavalui Europoje). Vis dėlto Temzė gali sudominti lankytojus multikultūriškumu ir internacionalumu, Noting Hilo karnavalas daugiau orientuotas į vienos – Lotynų Amerikos – kultūros propagavimą“, – teigė šventės organizatorius Simonas Hughesas.

Lietuvos Turizmo informacijos centras (TIC) Londone šiame renginyje dalyvavo jau trečius metus iš eilės. Bendrame Baltijos šalių stende kartu su TIC Londone savo kultūrą pristatė Latvijos ir Estijos turizmo atstovai. Baltijos šalių stendas buvo įsikūręs „Naujosios Europos Kaime“ kartu su kitomis Centrinės ir Rytų Europos šalimis – Lenkija, Čekija, Slovakija, Vengrija, Rumunija, Bulgarija, Turkija, Vokietija.

Šiais metais „Naujajam Europos kaimui“ parinkta vieta nebuvo labai dėkinga. Pagrindinis lankytojų srautas, keliaujantis palei upės pakrantę, dažnai nepastebėdavo kiek atokiau už „Londono akies“ (London Eye) įsikūrusios erdės su stendais ir ją tiesiog aplenkdavo. Lietuviškais suvenyrais prekiavusi Svetlana teigė, jog šiemet pavyko suprekiauti tik trečdalį to, kas buvo parduota pernai.

Nepaisant kur kas mažesnio lankytojų srauto, Baltijos šalių stendas niekada nebuvo tuščias. Abi dienas buvo dalinama įvairi informacinė medžiaga apie Lietuvą, sekmadienį susirinkusiesiems koncertavo sutartinių ansamblis „Treputės“ bei neeilinio balso savininkė Alina Orlova. Surengtoje loterijoje buvo laimėta kelionė į 2009 metų Europos kultūros sostinę – Vilnių. Skrydžiais dviem žmonėms pasirūpino neseniai savo veiklą Lietuvoje pradėjusi bendrovė „Aer Lingus“, o nakvynę suteikė viešbutis „Rino“ Vilniuje. Kiti loterijos dalyviai buvo gausiai apdovanoti lietuviškais suvenyrais. Susižavėjusieji lietuviškos kultūros atributais (tautinėmis juostomis, keramikos dirbiniais), galėjo jų įsigyti iš palapinėje įsikūrusių amatininkų.

Jau dvyliktą kartą organizuojamas renginys kasmet sutraukia vis daugiau dalyvių, žiūrovų ir stebina besiplečiančiu renginių spektru. Šiemet jame buvo galima pamatyti gausybę koncertų, chorų, cirko pasirodymų, instaliacijų, parodų. Daug dėmesio sulaukė prancūzų organizuotas

projektas „Ugnies sodas“, finalinė naktinė procesija su daugiau nei 2000 šokėjų, šventiniai fejerverkai. Taip pat veikė festivalio turgus, siūlantis įsigyti įvairių dirbinių bei pasimėgauti pasaulio virtuvių patiekalais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką