Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Geronomika. Pradeda veikti 1,2 mlrd. litų „didžiųjų kreditų“ linija

Pavadinimas
Pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos investiciniam fondui (EIF) ir SEB bankui šiandien pasirašius svarbią sutartį, atveriančią kelią EIF įgyvendinamai beveik 1,2 mlrd. litų verslo finansavimo priemonei, ūkio ministras Dainius Kreivys paragino bankus skubinti lėšų išskolinimo procesą.

Pagal šią priemonę, trumpai vadinamą „didžiųjų kreditų“ linija, bus teikiami kreditai iki 1,5 mln. eurų (apie 5,2 mln. litų), teigiama išplatintame pranešime. Per dvejus metus SEB bankas kartu su Europos investiciniu fondu šalies smulkiam ir vidutiniam verslui kredituoti skiria 150 mln. eurų (518 mln. litų): 75 mln. eurų iš JEREMIE kontroliuojančiojo fondo (KF), kurį administruoja EIF, ir dar tiek pat nuosavų SEB banko lėšų.

„Tikiuosi, kad per artimiausius 6 mėnesius bus išskolinta didesnė šių lėšų dalis“, – sako D. Kreivys.

Tai didžiausia iš šiuo metu veikiančių devynių Ekonomikos skatinimo programos Verslo finansavimo priemonių, jos apimtis – 344 mln. eurų (1188 mln. litų). Penktadienį pasirašytoji sutartis – tai kartu ir didžiausia EIF sutartis su banku Lietuvoje. EIF ketina pasirašyti sutartis dar su trimis bankais: AB DnB NORD banku, AB Šiaulių banku ir AB „Swedbank“ dėl (atitinkamai) 25, 20 ir 52 mln. eurų sumos, skiriamos iš JEREMIE KF.

Ūkio ministerijos įgyvendinamos priemonės sudaro galimybę verslui lengviau pasiskolinti, taip tęsti veiklą ir išlaikyti darbo vietas. Šiuo metu per įvairias Ekonomikos skatinimo programos verslo finansavimo priemones įmonėms jau suteikta per 440 mln. litų kreditinių finansinių išteklių.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką