Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 22d. 11:30

Geronomika. Sausį–gegužę būsimi pensininkai uždirbo 148 mln. Lt

Pinigai
E. Jankausko / Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Pinigai

Lietuvos pensijų fondų valdytojai praneša, kad šių metų gegužės mėnuo, kaip ir balandis, antros pakopos pensijų fondams buvo itin sėkmingas, tad per pirmuosius penkis metų mėnesius būsimųjų pensininkų sąskaitose esančios lėšos padidėjo net 147,6 milijonus litų. Gegužės 29 d. duomenimis, antros pakopos pensijų fondų bendra sukaupto turto vertė pasiekė 2,657 mlrd. litų.

„Pastarieji mėnesiai buvo itin palankūs viso pasaulio akcijų rinkoms, taip pat ir būsimiesiems Lietuvos pensininkams. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad kalbant apie ilgalaikį investavimą, yra natūralūs tiek pakilimai, tiek ir kritimai, todėl ir ateityje galima tikėtis šių įprastų svyravimų“, –tikina Investicijų valdymo įmonių asociacijos prezidentas Saulius Racevičius.

Kaip teigiama išplatintame pranešime, sėkmingas buvo šių metų balandis, kurio metu antros pakopos pensijų fonduose lėšas senatvei kaupiantys būsimieji pensininkai uždirbo apie 120 mln. Lt.

Pasak S.Racevičiaus, nors ekspertai dar nesutaria, kada ekonominis nuosmukis baigsis ir prasidės atsigavimas, tačiau daugiau nei šimtą metų trukmės vertybinių popierių statistika rodo, kad didžiausio atsigavimo sulaukiama iškart po krizių. „Šiandieninis nuosmukis dažnai lyginamas su Didžiąja depresija, tad verta paminėti, kad iškart po jos Jungtinių Amerikos Valstijų akcijų rinka per ketverius metus šoktelėjo apie 260 proc.“, – sako S.Racevičius.

Pensijų kaupimo sistema buvo sukurta 2003 metais, siekiant išvengti „Sodros“ mokumo krizės po kelių dešimtmečių, kai, remiantis ekspertų prognozėmis, pensininkų skaičius, lyginant su dirbančiaisiais, smarkiai išaugs. Sistemos esmė buvo ta, kad laisva valia pasirinkę dalyvavimą pensijų kaupimo sistemoje dirbantieji gali sukaupti kapitalą papildomai pensijai gauti – jiems iš „Sodros“ būtų mokama sumažinta pensija. Tikimasi, kad tokia pensijų kaupimo sistema palaipsniui leis pakeisti šiuo metu veikiančią senatvės pensijos skyrimo sistemą, o kiekvienas žmogus savo senatve pasirūpins pats.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką