Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 10d. 11:41

Geronomika. Ūkio, Šiaulių ir Medicinos bankai jau kitą savaitę pradės dalinti paskolas smulkiesiems verslininkams

Pavadinimas
Pavadinimas

Ūkio, Šiaulių ir Medicinos bankai laimėjo Ūkio ministerijos (ŪkMin) ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) skelbtą konkursą išskolinti smulkiajam verslui 20 mln. litų Lietuvos valstybės biudžeto asignavimų.

Kitą savaitę bus pasirašytos trišalės tai įteisinančios sutartys, tačiau smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės į bankus dėl paskolų gali kreiptis jau dabar, teigiama išplatintame pranešime spaudai. 

„Pasiekėme svarbaus Ekonomikos skatinimo plano etapo pradžią: pinigai yra realiai pasiekiami smulkiajam verslui, kuris, gavęs piniginę injekciją, galės pradėti lengviau kvėpuoti“, – sako ūkio ministras Dainius Kreivys. Iš viso mažų kreditų teikimui skatinti numatoma skirti iki 120 mln. Lt.

Ūkio ministro įsakymu Ūkio banko teikiamiems mažiems kreditams bus skirta iki 10 mln. litų valstybės biudžeto lėšų, Šiaulių banko -- iki 8 mln. litų, Medicinos banko – iki 2 mln. litų. Šias lėšas bankai verslui privalės išskolinti per 10 savaičių nuo sutarties su Ūkio ministerija ir INVEGA pasirašymo.

Ūkio bankas prie priemonės finansavimo pridės 25 proc. savo lėšų, Šiaulių bankas – 20 proc., Medicinos bankas – 16 proc. savo lėšų. Maksimali bankų marža klientams neviršys 3,1 proc., taip pat bus taikomi patrauklūs administravimo mokesčiai.

„Dabar verslui reikia lėšų kaip oro. Ūkio bankas mato verslo Lietuvoje situaciją ir taip pat skiria pinigų šiai smulkiojo ir vidutiniojo verslo paramos programai. Stengsimės, kad skirti pinigai kuo greičiausiai pasiektų tuos, kuriems jų labiausiai reikia“, – sakė Ūkio banko Kredito tarnybos vadovas Mindaugas Pašvenskas. „Poreikis kreditavimui didelis, tiesa, šios valstybės skirtos lėšos to poreikio pilnai nepatenkins. Šiaulių banko klientai jau aktyviai domisi galimybėmis gauti kreditus, ir bankas yra realiai pasirengęs suteikti mažus kreditus verslui,“ – sakė Šiaulių banko administracijos vadovo pavaduotoja, verslo ir mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė Daiva Kiburienė.

Mažų kreditų gavėjai – labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės, registruotos ir pagrindinę veiklą vykdančios Lietuvoje. Vienam paskolos gavėjui gali būti suteiktas ne daugiau kaip vienas mažas kreditas. Maksimali mažo kredito suma – 175 000 Lt. Maži kreditai galės būti teikiami investicijoms arba apyvartiniam kapitalui finansuoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką