Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Geronomika. „Vičiūnų“ įmonės eksportavo daugiausiai

Pavadinimas
Pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gegužės 8 d. „Vičiūnų“ įmonių grupei priklausančios įmonės UAB „Plungės kooperatinė prekyba“ ir UAB „Vičiūnai ir partneriai“ už didžiausius pasiekimus eksporto srityje buvo išrinktos „Lietuvos metų eksportuotojas 2008“ konkurso nugalėtojomis. Įmonės praėjusiais metais eksportavo produkcijos už 379, 28 mln. litų.

„Šis apdovanojimas yra itin svarbus įvertinimas, įtvirtinantis mūsų, kaip Lietuvos žuvies produktų gamybos ir pardavimo rinkos lyderių, pozicijas bei skatinantis toliau kurti naują produkciją ir aktyviai didinti eksporto apimtis“, – teigia „Vičiūnų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Visvaldas Matijošaitis.

„Vičiūnų“ įmonės nugalėtojomis buvo išrinktos didelių, 250 ir daugiau darbuotojų turinčių, įmonių kategorijoje.

UAB „Plungės kooperatinė prekyba“, daugiau nei 10 metų gaminanti ir parduodanti krabų lazdeles ir kitus surimi produktus, jau antrus metus iš eilės išrenkama „Lietuvos metų eksportuotoju“. 2008 m. įmonės eksportuojamų produktų vertė sudarė 296,60 mln. Lt., t.y. apie 10 proc. daugiau nei 2007 m. Net 85 proc. įmonės pagamintos produkcijos buvo eksportuota į Vakarų ir Centrinės Europos šalis.

UAB „Vičiūnai ir partneriai“, gaminanti rūkytos bei sūdytos žuvies produktus, „Lietuvos metų eksportuotoju“ buvo pripažinta pirmą kartą. Šios įmonės eksportuojamų produktų vertė 2008 m. sudarė 82,68 mln. Lt., lyginant su 2007 m. išaugo apie 20 proc. Įmonė produkciją eksportuoja į daugiau nei 20 pasaulio šalių.

„Praėję metai įmonei buvo itin produktyvūs, nes buvo sukurta beveik 30 naujų gaminių, kurie sėkmingai buvo eksportuojami į Baltijos šalis bei Centrinę Europą“, – teigia V.Matijošaitis.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos 8 metus rengiamame konkurse „Lietuvos metų eksportuotojas“ gali dalyvauti visos Lietuvos įmonės, gaminančios lietuviškos kilmės produkciją bei ją eksportuojančios ar teikiančios eksporto paslaugas. Konkurso nugalėtojai renkami pagal eksporto apimtis, eksporto apimčių didėjimą, lyginant su praėjusiais metais, taip pat atsižvelgiant į investicijas, darbo našumą ir kokybės, vadybos bei aplinkosaugos tarptautinių standartų diegimą.

Negalutiniais muitinės deklaracijų ir Intrastato ataskaitų duomenimis, 2008 m. Lietuva iš viso eksportavo prekių už 55,5 mlrd. lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką