Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Giraitės ginkluotės gamykla“ įsitvirtina civilinių šovinių rinkoje

Gamybos procesas
GGG nuotr. / Gamybos procesas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienintelė Baltijos šalyse veikianti valstybės valdoma šovinių gamybos įmonė „Giraitės ginkluotės gamykla“, prieš kelerius metus pristačiusi pirmuosius lietuviškus graižtvinių šautuvų šovinius civilinei rinkai, tvirtina, kad plėtra ir investicijos į šį segmentą pasiteisino: produkto paklausa didėja ne tik vidaus, bet ir užsienio rinkose. Nors pagrindiniais gamyklos klientais ir toliau išlieka NATO, Europos Sąjungos ir kitų šalių ginkluotosios pajėgos, specialiosios tarnybos bei karinės struktūros, įmonė ketina ir toliau plėtoti civilinės amunicijos segmentą, kurio pagrindiniai žaidėjai – medžiotojai ir sportinio bei snaiperinio šaudymo entuziastai. Planuojama, kad per 2015 m. šovinių, skirtų civilinei rinkai, bus pagaminta kelis kartus daugiau negu per visus ankstesnius metus kartu sudėjus.

Šį rudenį vykusiose praktinio šaudymo varžybose „Snaipingo diena 2014“ „Giraitės ginkluotės gamykla“ prisistatė šio sporto entuziastams. Šiems lietuviški šaudmenys nebuvo naujiena, tačiau labiausiai juos nustebino kokybė. Lietuvos praktinio šaudymo sporto federacijos atstovo Rimondo Kuzmino teigimu, būtent ji užtikrino bronzą asmeninėje įskaitoje šiais šoviniais šaudžiusiam sportininkui.

„Atėjimas į sportinių šaudmenų, skirtų šaudyti dideliais atstumais,  rinkos segmentą kiekvienam gamintojui yra nemenkas iššūkis. Aukštų rezultatų siekiantys sportininkai gana dažnai naudoja savo  pačių  pagamintus šaudmenis,  pritaikytus konkrečiam ginklui. Konkuruoti su tokiais šoviniais  gali tik aukštus kokybės standartus atitinkantys masinės gamybos šoviniai“, – įsitikinęs R. Kuzminas. Jo nuomone, šaudmenų kokybę lėmė tai, jog jų gamybai nuspręsta naudoti vardą rinkoje jau užsitikrinusios JAV kompanijos „Sierra Bullets“ kulkas.

Vietinėje rinkoje planuojama plėstis maksimaliai, platinant per pasirinktus partnerius, tame tarpe ir į mažesnius miestus. Tikimasi, kad per ateinančius metus lietuviškos produkcijos bus galima įsigyti bent 20 vietų Lietuvoje.

„Įvedę naują produktą į rinką, jį nuolat stebėjome, bendravome su jį naudojančiais klientais, tobulinome. Buvo įvestos papildomos kokybės užtikrinimo technologinės operacijos atsižvelgiant į vartotojų atsiliepimus. Tad palyginti su pirmosiomis šovinių partijomis, šiuo metu parduodami šoviniai yra gerokai kokybiškesni“, – sako laikinasis „Giraitės ginkluotės gamyklos“ direktorius Aleksandras Nikonovas.

Remiantis prognozėmis, investicijos į civilinių šaudmenų gamybos liniją turėtų atsipirkti jau kitais metais, todėl šiuo metu gamyklos planuose – prekybos vietų skaičiaus didinimas ir asortimento plėtra.

Vietinėje rinkoje planuojama plėstis maksimaliai, platinant per pasirinktus partnerius, tame tarpe ir į mažesnius miestus. Tikimasi, kad per ateinančius metus lietuviškos produkcijos bus galima įsigyti bent 20 vietų Lietuvoje.

„Apie 70% šovinių, skirtų civilinei rinkai, eksportuojame. Tiekiame ir baigiame derinti detales su šių šalių rinkomis: JAV, Kanada, Saudo Arabija, Omanas, Jemenas, Didžioji Britanija, Prancūzija, Lenkija. Nors civilinių šovinių gamyba kol kas sudaro nežymią dalį, bet 2015 m. planuojama, kad šie gaminiai sudarys apie 10% gamybos apimties“, – planais dalinasi teigia A. Nikonovas.

Nors civilinių šovinių gamyba kol kas sudaro nežymią dalį, bet 2015 m. planuojama, kad šie gaminiai sudarys apie 10% gamybos apimties.

Šiuo metu viena moderniausių Europoje „Giraitės ginkluotės gamykla“ gamina šešių skirtingų rūšių 308 WIN tipo šovinius, skirtus civilinei rinkai. Šių šovinių greitis siekia iki 810m/s, jie įprastai naudojami graižtviniams ginklams liaudyje vadinamiems karabinams.

Etaloninė amunicijos gamykla, pradėjusi veiklą 2000 m., šiuo metu yra viena moderniausių pasaulyje šiuo metu veikiančių mažo kalibro šovinių gamyklų, įdiegusių šiuolaikinę technologiją bei gaminančių NATO sertifikuotą produkciją. Pagrindinė gamyklos produkcija – 7.62×51 mm NATO Ball šoviniai ir 5.56×45 mm NATO Ball šoviniai, sėkmingai išbandyti NATO bandymų centruose.

Visai „Giraitės ginkluotės gamyklos“ produkcijos kokybei keliami patys aukščiausi reikalavimai, atitinkantys NATO kokybės standartus ir žymimi NATO pakeičiamumo ženklu. Tai – pirmoji mažo kalibro amunicijos gamintoja pasaulyje, kuriai vos per pirmuosius penkerius veiklos metus pavyko iš karto vienu metu sertifikuoti dviejų kalibrų šovinius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 NATO Amunicija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką