Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Go Planet Travel“ konkurentus kaltina grobuoniškumu

Agios Nikolaos, Kreta
Novaturo nuotr. / Agios Nikolaos, Kreta
Šaltinis: 15min
0
A A

Kelionių organizatorius UAB „Go Planet Travel“ kreipėsi į Konkurencijos tarybą, prašydamas pradėti tyrimą dėl UAB „Novaturas“ ir UAB „Tez Tour“ veiksmų, kaip galimai pažeidžiančių Konkurencijos įstatymą. „Novaturas“ ir „Tez tour“ konkurento kaltinimus atmeta.

UAB „Go Planet Travel“ direktoriaus Karolio Urbelionio teigimu, esama pagrindo manyti, kad minėtos dvi kompanijos, užimdamos bendrą dominuojančią padėtį rinkoje, piktnaudžiauja tokia padėtimi, taikydamos „grobuoniškas“ kainas poilsinėms kelionėms tomis kryptimis, kur keliones siūlo ir „Go Planet Travel“.

„Mes norime akcentuoti, kad ilgalaikėje perspektyvoje tokia „Novaturo“ ir „Tez Tour“ veikla, kai siekiant pakenkti konkurentams laikinai siūlomos „grobuoniškos“, arba nepagrįstai mažos kainos, gali būti labai žalinga vartotojams. Pastaruosius keletą metų, iki mums pasirodant rinkoje, „Novaturo“ ir „Tez Tour“ siūlytos kelionių kainos buvo nepagrįstai aukštos, ir jei konkurencija jiems sumažės, kyla grėsmė, kad abi bendrovės vėl ženkliai pakels kainas. Dėl to visų pirma kentės poilsiautojai“, – sako K.Urbelionis.

Skunde tvirtinama, kad „Novaturas“ ir „Tez Tour“ tada, kai „Go Planet Travel“ paskelbė apie veiklos pradžią, pateikė naujus atostogų pasiūlymus į Kretą ir Turkiją, kur atostogautojus skraidina ir „Go Planet Travel“, nepagrįstai mažomis kainomis, kurios netgi nepadengia vidutinių kintamųjų kelionės organizavimo kaštų. 

„Novaturo“ generalinis direktorius Linas Aldonis 15min.lt sakė, kad bendrovės veikla vykdoma skaidriai, atsakingai, laikantis visų šią rinką reglamentuojančių teisės aktų.

„Džiaugiamės, kad ne tik klientai, bet ir konkurentai įvertino mūsų šių metų pradžioje į rinką įvestus naujus produktus. Skirtingi produktai turi skirtingą savo kainodarą ir jų lyginimas iš esmės negalimas vien tik kainos lygyje. Jei „Go Planet Travel“ save lygina su žemų kaštų produktu, atitinkamai turi peržiūrėti ir savo produkto kainodarą“, – sakė „Novaturo“ vadovas.

Tokius bendrovės „Go Planet Travel“ veiksmus tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour“ vertina kaip provokaciją ir pigaus populiarumo siekimą. 

„Apie esamą situaciją sužinojome tik iš žiniasklaidos. Šiai dienai iš Konkurencijos tarnybos, dar nesame gavę jokio oficialaus patvirtinimo ar skundas gautas, ar jo pagrindu ketinama pradėti tyrimą. Todėl komentuoti paties skundo fakto negalime, visų pirma su oficialiais dokumentais turės susipažinti bendrovės vadovybė, teisininkai. Įvertinant tai, kad šiuo klausimu komunikacija pradėta prieš Konkurencijos tarnybai priimat sprendimą, peršasi prielaida, kad „Go Planet Travel“ sąmoningai skleidžia negatyvią informaciją apie kitus rinkos dalyvius“, - sakė „Tez Tour“ Lietuvoje Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.

Tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour“ atmeta bet kokius kaltinimus kartelio sudarymu. Šiuo metu yra vertinama situacija, konsultuojamasi su teisininkais kokių priemonių imtis siekiant apginti įmonės reputaciją ir užkirsti kelią panašaus pobūdžio informacijos skleidimui ateityje.

informacija
TEZ TOUR, UAB
Vadovas: Aleksandr Sukov Darbuotojų sk.: 51 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką