Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

„Grigeo“: situacija Klaipėdoje reikšmingos įtakos grupės veiklai neturės

Medžio plaušo plokščių, kartono bei higieninio popieriaus gamybos įmonių grupė „Grigeo“ tvirtina, kad įvykiai Klaipėdoje, kur grupės antrinė įmonė „Grigeo Klaipėda“ įtariama leidusi nevalytas atliekas į Kuršių marias, neturės reikšmingos įtakos grupės veiklai ir jos rezultatams.
„Grigeo Klaipėda“
„Grigeo Klaipėda“ / J. Andriejauskaitės / 15min nuotr.

„Situacija reikšmingos įtakos „Grigeo“ įmonių grupės veiklai ir jos rezultatams negali turėti“, – teigiama per „Nasdaq“ Vilniaus biržą išplatintame „Grigeo“ pranešime.

„Grigeo“ taip pat oficialiai patvirtino, kad sausio 7 dieną bendrovė „Grigeo Klaipėda“ buvo atlikta krata, siekiant surinkti duomenis Klaipėdos apylinkės prokuratūroje atliekamam ikiteisminiam tyrimui dėl bendrovės galimai išleistų neišvalytų nuotekų į Kuršių marias. Taip pat nurodoma, kad „Grigeo Klaipėda“ sausio 7 dieną įvykdė Aplinkos apsaugos departamento privalomą nurodymą.

15min vizualizacija/„Grigeo Klaipėda“ nuotekų schema
15min vizualizacija/„Grigeo Klaipėda“ nuotekų schema

„Minėti įvykiai įtakos „Grigeo Klaipėdos“ vykdomai gamybai neturi, bendrovė toliau vykdo savo veiklą pilna apimtimi“, – teigiama „Grigeo“ pranešime.

Daugiau informacijos apie susidariusią situaciją „Grigeo“ teikia pateiksianti po to, kai bus atliktas išsamus vidinis „Grigeo Klaipėdos“ tyrimas.

„Grigeo“ akcijų kaina biržoje antradienį smuko daugiau kaip 9 proc., apie 15 val. prekyba jomis buvo sustabdyta.

Prokuratūra antradienį paskelbė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl įtarimų, kad „Grigeo Klaipėda“ leido nevalytas atliekas į Kuršių marias. Aplinkos apsaugos departamento specialistai įmonei nurodė nedelsiant nutraukti aplinkos teršimą. Prokurorų teigimu, žala aplinkai gali siekti „dešimtis milijonų“ eurų.

Prezidentas Gitanas Nausėda paragino išsiaiškinti kaltininkus, tuo metu „Grigeo“ prezidentas ir didžiausias savininkas Gintautas Pangonis LNK žinioms antradienį tvirtino, kad nuotekos į Kuršių marias galėjo būti leidžiamos dėl gedimo, o ne dėl tyčinės veiklos.

Tuometinio „Klaipėdos kartono“, kuris vėliau buvo pervadintas į „Grigeo Klaipėda“, kontrolę „Grigeo“ perėmė 2010 metų pradžioje, iš nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Hanner“ įsigijusi Klaipėdos įmonę netiesiogiai valdžiusią bendrovę „AGR prekyba“.

„Grigeo“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius