2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Gruodį JAV buvo sukurta tik 148 tūkst. naujų darbo vietų

Praėjusį mėnesį Jungtinėse Valstijose buvo sukurta gerokai mažiau naujų darbo vietų, nei buvo tikėtasi, rodo penktadienį paskelbti oficialūs Darbo departamento duomenys.
Langų plovėjai
Langų plovėjai / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Gruodį buvo sukurta 148 tūkst. naujų darbo vietų, o nedarbo lygis procentine išraiška išliko mažiausias per 17 metų jau trečią mėnesį iš eilės – 4,1 proc.

Ekonomistai prognozavo, kad bus sukurta 200 tūkst. naujų darbo vietų. Rezultatas buvo prastesnis už 2016 metų gruodžio rodiklį, kai buvo sukurta 155 tūkst. naujų darbo vietų.

Be to, remiantis patikslintais spalio ir lapkričio mėnesių duomenimis, sukurtų naujų darbo vietų skaičius buvo sumažintas 9 tūkst.

Per visus praėjusius metus JAV buvo sukurta beveik 2,1 mln. darbo vietų, dėl ko metinis nedaro lygis sumažėjo iki 4,7 proc.

Tačiau vidutinis mėnesio rodiklis sumažėjo nuo 250 tūkst. 2014 metais iki 171 tūkst. Tačiau ekspertai aiškina, kad paprastai taip nutinka tuomet, kai nedarbo lygis yra itin mažas ir rinkoje yra mažiau žmonių, kuriuose galima pasamdyti.

Verta paminėti, kad iki rekordiškai žemo lygio Jungtinėse Valstijose – 6,8 proc. – sumažėjo ir afroamerikiečių nedarbo lygis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką