Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gvidui Drobužui nepavyko užginčyti jam skirtos „Panevėžio kelių“ tantjemų sumos už 2014 metus

Temidė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Temidė
Šaltinis: BNS
0
A A

Vieną didžiausių šalyje statybos ir nekilnojamojo turto plėtros grupių valdančios bendrovės „Panevėžio keliai“ akcininkui Gvidui Drobužui teismuose nepavyko pasiekti, kad būtų padidinta jam už 2014 metus skirta tantjemų suma.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) rugsėjo 30 dieną neskundžiama nutartimi atmetė G.Drobužo skundą.

„Teismai (žemesnės instancijos – BNS) pagrįstai vertino tantjemų skyrimo bendrovėje praktiką: nors 2011 ir 2012 metais buvo skirtos vienodo dydžio tantjemos, tačiau 2010, 2013, 2014 metais jos buvo skirtingo dydžio.

2010 metais G.Drobužui skirta 9 kartus, kitam valdybos nariui – 5 kartus didesnės tantjemos negu mažiausias tantjemas gavusiems valdybos nariams, 2014 metais – vienam valdybos nariui skirta beveik 8 kartus, kitam nariui – 4,5 karto didesnės tantjemos negu mažiausias tantjemas gavusiems valdybos nariams, tarp jų ir G.Drobužui, o bendra jam skirtų tantjemų už 2010-2014 metus suma yra pati didžiausia, lyginant su kitais valdybos nariais“, – rašoma Aukščiausiojo teismo nutartyje.

LAT vertinimu, bendrovės steigimo dokumentuose nenustačius tantjemų paskirstymo kriterijų, jų paskirstymas stebėtojų tarybos ir valdybos nariams yra galimas tiek vienodomis, tiek skirtingomis dalimis, atsižvelgiant į pasirinktus kriterijus.

2015 metais G.Drobužo ieškinį ir apeliacinį skundą jau buvo atmetęs Panevėžio mieto apylinkės teismas bei Panevėžio apygardos teismas.

G.Drobužas teisme siekė, kad negaliojančiu būtų pripažintas praėjusių metų gegužę priimtas „Panevėžio kelių“ stebėtojų tarybos sprendimas dėl tantjemų skirstymo, kuriuo jam skirta 17,6 tūkst. eurų suma. Iš viso už 2014 metus bendrovė paskirstė 387,4 tūkst. eurų pelno valdybos ir stebėtojų tarybos nariams, darbuotojų premijoms bei kitiems tikslams.

Už 2015 metus įmonė išmokėjo 863,8 tūkst. eurų dividendų, 285 tūkst. eurų – tantjemų valdybos ir stebėtojų tarybos nariams.

G. Drobužas teismui nurodė valdantis 25 proc. „Panevėžio kelių“ akcijų.

„Panevėžio keliai“ tiesiogiai ir netiesiogiai valdo maždaug 30 kelių ir geležinkelių statybos, nekilnojamojo turto plėtros, bendrųjų statybos darbų įmonių, grupei priklauso ir viena didžiausių šalyje statybos bendrovių Panevėžio statybos trestas. Pernai ji įregistravo antrinę įmonę Švedijoje „PK Road“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
informacija
PANEVĖŽIO KELIAI, AB
Vadovas: Virmantas Puidokas Darbuotojų sk.: 787 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką