Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gynybos pramonės įmonės planuoja didinti eksporto apimtis 30 proc.

Gamykloje
GGG nuotr. / Gamykloje
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės įmonių eksportas, skaičiuojant be civilinės dalies, 2014 metais sudarė 32 mln. eurų. 2015 metais šio sektoriaus įmonės eksporto apimtis planuoja padidinti trečdaliu ir užsienio rinkose prekių ir paslaugų parduoti už daugiau kaip 40 mln. eurų.

Duomenis pateikia Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija (LGSPA), išanalizavusi savo asociacijos narių pateiktus veiklos rodiklius.

Šiuo metu asociacijos narių apyvartos struktūroje gynybos ir saugumo paslaugų bei produkcijos dalis siekia apie 25 proc., likusią dalį sudaro civilinių reikmenų apyvarta. Bendroji LGSPA narių apyvarta (skaičiuojant ir civilinę, ir gynybos pramonę) 2014 m. siekė 128 mln. eurų.

„Dėl sudėtingos geopolitinės situacijos Europos gynybos ir saugumo rinka šiemet augs. Visų pirma, kai kurios Europos Sąjungos ir NATO šalys jau pradėjo didinti biudžetą gynybai. Tai turės įtakos ir gynybos pramonės augimui visoje Europoje, kuriai tenka didelė dalis ginkluotųjų pajėgumų užsakymų. Kai kurios iš mūsų asociacijos įmonių jau kelis metus dirba su užsienio partneriais – pagal aiškiai padidėjusį poreikį ir sutarčių ketinimus matome, kad šiemet lietuviškas verslas gynybos ir saugumo eksporto apimtis padidins ne mažiau kaip 30 proc.“, – sakė V.Malinionis.

Europos Komisijos duomenimis, išlaidos ES gynybai kasmet siekia beveik po 200 mlrd. eurų. Beveik pusė šių gynybai skirtų lėšų tenka gynybos pramonei.

2012 m. gynybos ir saugumo pramonės apyvarta siekė 96 mlrd. eurų.

LGSPA įkurta 2014 m kovo mėnesį. Asociacijai priklauso 35 nariai, atstovaujantys per 60 įmonių: įvairių gamintojų, paslaugų teikėjų, mokslo įstaigų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Gynyba
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką