Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 15d. 11:01

Gyventojams – daugiau duomenų apie komunalinius mokesčius

Penki litai ant dujinės viryklės
BFL nuotr. / Penki litai ant dujinės viryklės

Didžiųjų šalies miestų gyventojai nuo šiol galės lengviau gauti informacijos apie jų mokamus komunalinius mokesčius. Be to, galės juos lyginti su kitiems daugiabučiams tenkančia mokesčių dalimi. Tikimasi, jog tai padės lengviau priimti sprendimus dėl būstų renovacijos, atnaujinimo, o planuojantiems įsigyti ar nuomotis naują butą – geriau įvertinti būsimas išlaidas.

Pirmuosius duomenis apie komunalinių mokesčių vidurkį, į kurį įtraukti mokėjimai už šilumos energiją, vandenį, elektrą, dujas ir administratoriaus arba bendrijos mokesčius, jau teikia projektas, renkantis ir analizuojantis informaciją apie gyvenamąją aplinką Kurgyvenu.lt. Galimybę gyventojams teikti tokius duomenis suteikė dar praėjusių metų gruodį pradėtas bendradarbiavimas su įmone „Viena sąskaita“.

„Šiuo metu išplėstinė informacija apie bendrą visų konkrečiame name sumokamų komunalinių mokesčių vidurkį jau teikiama prie kone 1000 namų didžiuosiuose miestuose – Kaune, Klaipėdoje ir Vilniuje. Mūsų tinklalapio vartotojams pateikiamas vidurkis vedamas iš mažiausiai keturių name esančių butų, o atnaujinamas jis turėtų būti kartą per mėnesį“, – sako Andrius Gintalas, portalo Kurgyvenu.lt direktorius.

Kurgyvenu.lt iki šiol teikė tik duomenis apie šildymo kainas konkrečiame name. Kaip teigia A.Gintalas, tai, jog duomenys apie kitus komunalinius mokesčius Lietuvos daugiabučių gyventojams itin aktualūs, rodo ir Kurgyvenu.lt vartotojų apklausa. Jos metu daugiau nei 20 proc. respondentų nurodė, jog vieni svarbiausių duomenų jiems – susiję su mokamais mokesčiais už butą. Vertinant vidutinį mėnesinį atlyginimą bei informaciją apie komunalinius mokesčius, gyventojai jiems skiria apie 15 proc. visų pajamų.

„Bendradarbiavimas ir keitimasis duomenimis yra naudingas abiejų produktų vartotojams. Paslaugos „Viena sąskaita“ vartotojai savo paskyroje galės rasti informaciją ne tik apie mokamas sąskaitas, tačiau ir papildomų duomenų, susijusių su būsto rinkos verte ir vidutine metine šilumos kaina. Šie duomenys atspindės būtent jų būstą ir padės nuspręsti dėl būsto renovacijos, įsigijimo ar nuomos“, – teigia „Viena sąskaita“ direktorius Vytenis Ziberkas.

Pasitikrinti, ar jų name tiekiami duomenys apie vidutines komunalinių mokesčių kainas bei kokie jie yra, gyventojai gali užsukę į portalą www.kurgyvenu.lt ir įvedę savo adresą. Tarp portalo renkamų duomenų – ne tik informacija apie komunalinius mokesčius, tačiau ir nusikalstamumo lygis 500 m. atstumu aplink pastatą, atstumai, demografinė, oro taršos, triukšmo lygio ir kita aktuali informacija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką