-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

H&M sprendimas nebenaudoti medvilnės iš Sindziango regiono supykdė Kiniją

Švedijos drabužių milžinė „Hennes ir Mauritz“ (H&M) sprendimas nebenaudoti medvilnės iš Kinijos Sindziango regiono sulaukė daug neigiamos reakcijos šioje Azijos šalyje, kuri laikosi vis tvirtesnės pozicijos dėl kaltinimų žmogaus teisių pažeidimais.
„H&M“
„H&M“ / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 H&M Kinija

Mados mažmenininkės gaminiai trečiadienį pradingo iš Kinijos technologijų milžinės „Alibaba“ elektroninės prekybos platformos „Taobao“, o du populiarūs aktoriai nutraukė bendradarbiavimą su H&M, tuo tarpu valstybinė žiniasklaida paskelbė komentarus, kuriuose įmonė yra aršiai kritikuojama.

Praėjusiais metais H&M pranešė nebeketinanti naudoti medvilnės iš Sindziango regiono ir nutraukė santykius su viena Kinijos verpalų gamintoja dėl kaltinimų, kad regiono mažumos susiduria su priverstiniu darbu.

Bendrovės pareiškimas buvo paskelbtas po to, kai Australijos strateginės politikos instituto (ASPI) ataskaitoje nurodoma, kad H&M yra viena iš perkėlimo pagal priverstinio darbo programą naudos gavėjų dėl jos santykių su dažytų verpalų gamintojos „Huafu“ gamykla Anhujaus mieste.

„H&M China“ trečiadienio vakaro pareiškime teigė, kad ji „neatstovauja jokiai politinei pozicijai“ ir išlieka nusiteikusi ilgalaikėms investicijoms Kinijoje.

Europos Sąjunga, Jungtinės Valstijos, Didžioji Britanija ir Kanada pirmadienį paskelbė sankcijas Kinijos pareigūnams vis gilėjančiame konflikte dėl elgesio su Kinijos uigūrų mažuma.

Žmogaus teisių gynėjų grupės teigia, kad daugiau nei milijonas uigūrų kankinasi politinėse perauklėjimo stovyklose, kurias Pekinas vadina profesinio mokymo centrais, kuriuose švietimu siekiama išgelbėti gyventojus iš skurdo ir atitraukti nuo islamo radikalizmo.

Kinija neigia įtarimus ir tvirtina, kad mokymo ir darbo programos padėjo kovoti su ekstremizmu.

„Skleidžia gandus, kad boikotuotų Sindziango medvilnę, tuo pačiu siekdami užsidirbti pinigų Kinijoje? Labai gudru!“, trečiadienį platformoje „Weibo“ parašė Kinijos valdančiosios partijos jaunimo sparnas Komunistų jaunimo lyga.

Tuo tarpu valstybinė žiniasklaida užsipuolė vadinamuosius „melus“, skleidžiamus turint „slaptų motyvų“.

Transliuotojas CCTV sukritikavo H&M už tai, kad bendrovė „valgo Kinijos ryžius, daužydama puodą“, ir apkaltino bendrovę siekiu „sunaikinti Kinijos įmonių ir darbuotojų plėtros erdvę“.

Valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ pridūrė, kad visų pirma turi būti „atsižvelgta į faktus“.

Aktorės Viktorijos Song, kuri anksčiau palaikė H&M, biuras išleido pareiškimą, kuriame sakoma, kad aktorė nutraukė ryšius su įmone ir kad „šalies interesai yra visų svarbiausi“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius