-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Harley-Davidson“ nerimauja, kad naujieji ES muitai apribos jos galimybes konkuruoti bloke

Europos Sąjunga (ES) antradienį patvirtino įvedanti 56 proc. muitus importuojamiems „Harley-Davidson“ motociklams, atsakydama į JAV veiksmus 2018 metais įsiplieskusiame prekybos kare. Amerikiečių motociklų gamintoja pareiškė ketinanti nedelsdama apskųsti šį sprendimą, kuris įsigalios nuo birželio 1 dienos.
„Harley-Davidson Softail Standard“
„Harley-Davidson Softail Standard“ / Harley Davidson nuotr.

Kai ES, reaguodama į buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimą padidinti importo muitus ES pagamintiems plieno ir aliuminio gaminiams, įvedė atsakomąsias priemones daliai produktų iš JAV, „Harley-Davidson“ manė radusi būdą išvengti didesnių mokesčių perkeldama dalį savo motociklų gamybos į Tailandą.

Tai leido importuoti ne JAV teritorijoje pagamintus motociklus į ES per Belgiją mokant daug mažesnį 6 proc. muitą.

Visgi Europos Komisija pareiškė, kad tai negali tęstis.

Belgijos leidimas įvežti Tailande pagamintus „Harley-Davidson“ motociklus pažeidė „privalomosios informacijos apie kilmę“ taisykles, kuriose išsamiai išdėstyta, kaip nustatoma produkto kilmės šalis.

„Šį [Belgijos] sprendimą išnagrinėjo Europos Komisija (EK) ir nusprendė, kad toks sprendimas buvo neteisingas. Todėl mes paprašėme Belgijos jį atšaukti“, – žurnalistams teigė EK atstovas Danielis Ferrie.

„Priežastis, kodėl [Belgijos] sprendimas yra neteisingas, buvo ta, kad pasikeitė susijusių motociklų gamybos vieta“, – pareiškė D.Ferrie ir pridūrė, kad naujieji muitai nebus taikomi atgaline data.

„Harley-Davidson“, šią savaitę paskelbusi geresnius nei tikėtasi pirmojo ketvirčio rezultatus, teigė, kad būsimi didesni muitai „faktiškai užkirs kelią įmonei konkuruoti Europoje“.

Bendrovės sprendimas dalį motociklų gaminti Tailande sukėlė D.Trumpo, kurio protekcionistinės kampanijos tikslas buvo paskatinti amerikietiškų prekių gamyba JAV, pyktį.

Prezidento postą užėmus Joe Bidenui, sustiprėjo viltys, kad prekybos karas bus išspręstas derybų keliu.

Tokį optimizmą paskatino abejose Atlanto pusėse įsikūrusių šalių veiksmai, kurių praeitą mėnesį imtasis siekiant stabdyti užsitęsusį konfliktą dėl orlaivių gamintojų „Airbus“ ir „Boeing“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius