Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2017 01 05 /13:58

Honkongo verslininkų išmonė: spiritą iš Obelių paverčia deimantine degtine iš buvusios SSRS

Auksas iš Šveicarijos, deimantai iš Belgijos, o degtinė – iš Lietuvos. Honkongo verslininkų išmonė, tiksliau, melas, stebina. Obeliuose jie statinėmis perka spiritą, tikina pridedantys į jį aukso ir deimantų, prilipdo etiketę „pagaminta Lietuvoje, buvusioje SSRS respublikoje“, ir parduoda už „auksinę“ kainą – nuo 70 eurų iki 5,5 tūkst. eurų už butelį.
Degtinė su auksu
Buvusioje SSRS respublikoje – Lietuvoje – pagaminta degtinė / Įkrauk.lt skatytojo nuotr.

Honkonge įsikūrusi įmonė giriasi, kad pardavinėja Lietuvoje, kaip pabrėžia ant pakuotės, buvusioje SSRS respublikoje, pagamintą degtinę su šveicarišku auksu ir belgiškais deimantais.

Tačiau teisingas čia tik vienas faktas – Lietuva yra buvusi Sovietų Sąjungos respublika. Visa kita yra arba melas, arba pagražinta tiesa.

Įkrauk.lt skatytojo nuotr./Degtinė su auksu
Įkrauk.lt skatytojo nuotr./Degtinė su auksu

Nustebo radęs lietuviškos auksinės degtinės

15min skaitytojas Vaidas nustebo vienoje Škotijos parduotuvių radęs ypatingą degtinės litro butelį. Ant „Royal Dragon Vodka“ pakuotės skelbiama, jog ji pagaminta Lietuvoje – buvusioje SSRS respublikoje.

„Royal Dragon Vodka“ is crafted in the former USSR Republic of Lithuania“, – pažymima ant litrinės butelio pakuotės („Royal Dragon Vodka“ yra paruošta buvusioje SSRS respublikoje – Lietuvoje). Škotijoje su pridėtinės vertės mokesčiu toks degtinės butelis kainuoja 60 svarų (apie 70 eurų).

Šis prekės ženklas priklauso Honkonge įsikūrusiai „Dragon Spirits“. Viename savo pristatymų ji net pateikia neva spirito gamyklos Lietuvoje pastato nuotrauką. Tačiau jame degtinės negamina nei „Stumbras“, nei „Alita“ ar „Vilniaus degtinė“.

Tiesa, kaip pavyko išsiaiškinti 15min, tai yra „Vilniaus degtinės“ administracijos pastatas Vilniuje, Panerių gatvėje. Kaip jis atsidūrė įmonės pristatyme?

Nuotrauką verslininkai paprasčiausiai pavogė iš interneto, 15min patvirtino „Vilniaus degtinės“ rinkodaros vadovas Rytis Girčys.

„Royal Dragon Vodka“
„Royal Dragon Vodka“

Perka tik spiritą

R.Girčys patvirtino, kad Honkongo įmonė „Dragon Spirits“ yra viena iš daugelio „Vilniaus degtinės“ eksporto klientų. Tačiau įmonė Honkongo verslininkams degtinės negamina.

Pastarieji paprasčiausiai perka žaliavą „Vilniaus degtinei“ priklausančioje Obelių spirito varykloje didelėmis talpomis ir iš jos gamina „Royal Dragon Vodka“ degtinę.

Jeigu USSR atveju klaidingos informacijos nėra (istorinis faktas), kita informacija apie „our distillery in Lithuania“ yra klaidinanti ir neteisinga, – sakė R.Gelčys.

„Džiugu, kad esame įvertinti degtinės kokybės prasme (turiu galvoje ir produkto kainą), tačiau nedžiugina kontekstas, kuriame pateikta Lietuva („former USSR“). Jeigu USSR atveju klaidingos informacijos nėra (istorinis faktas), kita informacija apie „our distillery in Lithuania“ yra klaidinanti ir neteisinga, o fotografija paimta iš interneto“, – 15min sakė R.Girčys.

Jam abejonių sukėlė ir kiti įmonės teiginiai apie degtinę, tarkime, kad ji pagaminta vien tik iš ekologiškų žiemą kultų rugių iš Lietuvos. Neteisingai nurodytas faktas, kad spirito varykla naudoja varinius distiliavimo indus.

R.Girčys suabejojo ir kita įmonės apie degtinę pateikiama informacija.

Neaišku, ar pagrįsta yra ir kita Honkongo bendrovės pateikiama informacija – į Obeliuose gaminamą degtinę neva dedama šveicariško aukso, deimantų iš Belgijos. Pakuotė, ant kurios Lietuvai primenama jos skaudi praeitis, neva sukurta Italijoje.

„Dragon Spirits“ degtinę pardavinėja JAV, taip pat Pietų Amerikoje, beveik dešimtyje Europos valstybių, Pietryčių Azijoje.

Tiesa, 70 eurų už butelį degtinės yra pati mažiausia kaina, kitų įmonės produktų kontekste atrodanti kaip pigių produktų linijos prekė. Pati populiariausia, panašu, yra degtinė už 5,5 tūkst. dolerių.

nicks.com.au/„Royal Dragon“ degtinė
nicks.com.au/„Royal Dragon“ degtinė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius