Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į rinką šiemet nepateko apie 50 tonų augalinės kilmės produktų

 UAB „Švenčionių vaistažolės“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / UAB „Švenčionių vaistažolės“ importavo anyžių sėklų, kurias ištyrus laboratorijoje, dviejų rūšių pesticidai 3–7 kartus viršijo didžiausius leistinus kiekius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo šių metų pradžios, vykdant importuojamų maisto produktų valstybinę kontrolę, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai uždraudė į Lietuvą įvežti beveik 50 tonų augalinės kilmės maisto produktų.

Šalčininkų pasienio veterinarijos poste buvo sustabdyta 19 tonų razinų iš Uzbekistano siunta, importuojama UAB „Karimas“ (Gardino g. 55, Druskininkai). Atlikus šių razinų mėginių laboratorinius tyrimus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, viename mėginyje aflatoksinų kiekis beveik 3 kartus viršijo didžiausią leistiną normą. Visą šių razinų siuntą nurodyta grąžinti Uzbekistano tiekėjui.

Viename mėginyje aflatoksinų kiekis beveik 3 kartus viršijo didžiausią leistiną normą. Visą šių razinų siuntą nurodyta grąžinti Uzbekistano tiekėjui.

Pilies pasienio veterinarijos poste patikrinus 1,5 tonos džiovintų ananasų cukatų, kuriuos iš Tailando importavo UAB „Tiekėjų gildija“ (Kadagių g., Pagirių k., Vilniaus r.), nustatyta, kad dažiklio E 110 (saulėlydžio geltonojo) kiekis 7 kartus viršijo normą. Visa nesaugių cukatų siunta buvo sunaikinta specializuotoje utilizavimo įmonėje.

Medininkų pasienio veterinarijos poste buvo sulaikyta 800 kg lazdynų riešutų puselių iš Gruzijos siunta, importuota UAB „Aliejaus spaudimo bazė“, laboratorijoje nustačius parazitų ir nevienalytę riešutų spalvą (gelsvą, pilką, rusvą). Importuotojas buvo įpareigotas visą siuntą saugiai sunaikinti.

Į rinką taip pat nepateko 14 tonų nesmulkintų juodųjų pipirų iš Vietnamo, vežtų per Malkų pasienio veterinarijos postą (importuotojas – UAB „Alvas ir Ko“. Atlikus šių produktų laboratorinius tyrimus, trijų rūšių pesticidai 4–5 kartus viršijo didžiausius leistinus kiekius. Visa pipirų siunta grąžinta Vietnamo teikėjui.

UAB „Švenčionių vaistažolės“ per Malkų pasienio veterinarijos postą importavo beveik 6 tonas anyžių sėklų iš Egipto. Ištyrus sėklas laboratorijoje, dviejų rūšių pesticidai 3–7 kartus viršijo didžiausius leistinus kiekius. Importuotojui nurodyta nesaugias anyžių sėklas grąžinti tiekėjui arba saugiai sunaikinti specializuotoje įmonėje.

„Šiemet sulaikyta 50 t nesaugių negyvūninės kilmės produktų, o pernai į šalį neleista įvežti beveik 100 t. Palyginę trijų pastarųjų metų rezultatus, matome, kad sulaikoma vis mažiau nesaugaus augalinio maisto siuntų.

Viena priežasčių, kad importuotojai privalo nesaugių produktų siuntas arba sunaikinti, arba išsiųsti iš Europos Bendrijos teritorijos. Tai susiję su dideliais finansiniais nuostoliais, todėl verslininkai vis dažniau iš anksto domisi planuojamos įvežti produkcijos kokybe ir sauga“, – sako VMVT Pasienio maisto ir veterinarinės kontrolės skyriaus vedėjas Egidijus Pumputis.

Apie kiekvieną nustatytą nesaugių maisto produktų ar pašarų atvejį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja Europos Komisiją Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką

Mieli skaitytojai,
portalas 15min.lt augs ir vystysis, jeigu ir toliau gaus pajamas iš reklamos, kitų pajamų mes neturime. Kadangi jūs naudojatės reklamos blokavimo programa, reklamų nematote, išskyrus šią vieną. Prašome jūsų supratimo. Gero naršymo! 15min komanda.

Uždaryti