Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 spalio 1d. 12:42

Į skaitytojų klausimus apie šildymą atsako AB „Vilniaus šilumos tinklai“

Arūnas Keserauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Arūnas Keserauskas
KLAUSIMAS: Esu nuolatinė „15min“ skaitytoja ir labai džiugina, ši nauja rubrika – kad šilumininkai pagaliau ryžosi tiesiai atsakyti į gyventojams rūpimus klausimus. Mano klausimas būtų toks: kalbate apie Vilniaus šilumos ūkio modernizacija, bet kas trukdo jau dabar pereiti prie biokuro ir taip sumažinti sąskaitas už šildymą? Virginija, Antakalnis (Vilnius)

ATSAKO: 

AB „Vilniaus šilumos tinklai“ direktorius Arūnas Keserauskas

Vilniaus šilumos ūkis yra didžiausias šilumos ūkis Lietuvoje. Tai nėra Molėtų, Ignalinos ar kito kokio miestuko katilinė. Vilniuje centralizuotai šiluma tiekiama 200 tūkst. vartotojų, trasų ilgis – daugiau nei 700 km, veikia 4 didžiulės katilinės, o visa sistema buvo kurta daugiau nei pusšimtį metų. Tai didžiulis ūkis ir turtas, kuris priklauso Vilniui, t.y. ir visiems vilniečiams. Todėl darant bet kokias reformas būtina išanalizuoti ir įvertinti visus variantus.

Esant tokiom neapibrėžtoms sąlygoms neįmanoma planuoti ir pritraukti milijoninių investicijų, kurios būtinos šilumos ūkiui modernizuoti.

Vis dėlto „Vilniaus šilumos tinklai“ jau atliko visus namų darbus. Mes turime studiją ir veiksmų planą, kurį įgyvendinus šilumos kaina vilniečiams maksimaliai sumažėtų, būtų plėtojami atsinaujinantys energijos šaltiniai, didėtų užimtumas bei pajamos iš žaliosios energetikos ir mažėtų Vilniaus užterštumas bei būtų įgyvendinti įsipareigojimai Europos Sąjungai.

Tačiau pradėjus praktiškai įgyvendinti Vilniaus šilumos ūkio modernizacijos veiksmų planą Energetikos ministerija pareiškė, kad ji reformuos šilumos ūkį: atskirs tinklus ir imsis dar kažkokių permainų. Kokių konkrečiai – niekas nežino.

Kad būtų paprasčiau, paminėsiu tokį pavyzdį: daugiabučio gyventojai sumąstė rekonstruoti namą, suderino projektą, nusprendė, kas ir kur bus pakeista, kokiomis spalvomis išdažyta, ir pradėjo ieškoti statybininkų, kurie atliktų darbus. Bet staiga atėjo kažkoks valdininkas ir pasakė – bus permainos, galbūt, laiptinė jau nebepriklausys gyventojams, galbūt bus kitoks stogas – ir dingo, o po to pasakė, kad tuoj išeis iš darbo. Ką tokiu atveju darytų daugiabučio gyventojai? Ar statybininkai imtųsi darbo, jei neaišku, koks tas stogas bus, kas mokės už darbus laiptinėje?

Panaši situacija ir šiuo metu šilumos ūkyje. Vyriausybė pranešė, kad bus pertvarkos, bet pridūrė, kad šios kadencijos Seimas jų nespės patvirtinti. Esant tokiom neapibrėžtoms sąlygoms neįmanoma planuoti ir pritraukti milijoninių investicijų, kurios būtinos šilumos ūkiui modernizuoti. Todėl laikinai suspendavome konkurso paskelbimą ir oficialiai paprašėme Energetikos ministerijos paaiškinimų. Tačiau atsakymo negavome.

Klausimus, susijusius su Vilniaus šilumos ūkiu, siųskite e. paštu sildymas@15min.lt

Pavadinimas
Pavadinimas

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

00:56
00:48
00:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką