Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 6d. 12:48

„Iki“ ragina į prioritetines vakcinacijos grupes įtraukti ir prekybos darbuotojus

Prekybos centre
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Prekybos centre

Prekybos tinklas „Iki“ ragina valstybines institucijas bei sveikatos ekspertus vakcinacijos plane įvertinti ir prekyboje dirbančių žmonių riziką bei įtraukti šią grupę į skiepijimo sąrašą, po medikų ir didžiausią riziką turinčių profesijų ir gyventojų. Beveik 5000 žmonių „Iki“ parduotuvėse jau 10 mėnesių dirba priešakinėse linijose, kasdieną susidurdami su apsikrėtimo rizika, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Nors prekybos tinkle užtikrinami aukščiausi saugumo standartai, tačiau rizika, bendraujant su tūkstančiais klientų per dieną, vis tiek išlieka didelė.

„Visos pandemijos metu „Iki“ darbuotojai dirba itin sunkiai, jie yra padidintoje rizikos zonoje. Grėsmė jiems apsikrėsti yra visai šalia. Mūsų darbuotojai turi šeimas, artimuosius, kuriuos taip pat reikia saugoti. Todėl mūsų manymu, prekybos darbuotojai turi būti įtraukti į prioritetines grupes, kurios vakciną nuo Covid-19 gautų artimiausiu metu“, – sako Nijolė Kvietkauskaitė, prekybos tinklą „Iki“ valdančios bendrovės „Palink“ generalinė direktorė.

„Austrijoje, pavyzdžiui, kurioje taip pat yra didelis Covid-19 susirgimų skaičius, prekybos darbuotojai yra įtraukti į antrą padidintos rizikos grupę, po medikų, gretutinių ligų turinčių asmenų. Prekybininkų vakcinaciją numatoma atlikti jau per 2021 m. vasario-balandžio mėnesius. Vokietijoje prekybos darbuotojai įtraukti į trečią padidintos rizikos grupę, kartu su švietimo darbuotojais“, – rašoma pranešime.

„Raginame nepamiršti šios didelės profesinės grupės, kuri kiekvieną dieną kantriai dirba priešakinėse linijose“, – sako N.Kvietkauskaitė.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką