Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Indijos oro bendrovė „Air India“ atsisako vienkartinio plastiko

Skolų varžoma oro linijų bendrovė „Air India“ ketvirtadienį pranešė planuojanti nustoti naudoti vienkartinį plastiką ir jį pakeisti ekologišku popieriumi bei mediniais stalo įrankiais, vyriausybei spartinant iniciatyvos „Švari Indija“ įgyvendinimą.
„Air India“ lėktuvas
„Air India“ lėktuvas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ministras pirmininkas Narendra Modi savo Nepriklausomybės dienai skirtoje kalboje rugpjūčio viduryje teigė, kad vienkartinio plastiko atsisakymas yra pagrindinis tikslas ir paragino žmones žengti „pirmąjį didelį žingsnį“ spalio 2 dieną, per Indijos nepriklausomybės didvyrio Mahatma Gandhi gimtadienį.

Pagrindinė Indijos oro linijų bendrovė pranešė, kad 200 ml talpos vandens buteliukai bus nedelsiant pakeisti didesniais 1 500 ml talpos indais.

O vienkartinių plastiko gaminių, tokių kaip stalo įrankių ir maišelių, naudojimas skrydžiuose bus nutrauktas dviem etapais nuo spalio 2 dienos. Juos pakeis popieriniai arba mediniai gaminiai.

„Pirmajame etape ši priemonė bus įgyvendinta visuose „Air India Express“ ir „Alliance Air“ skrydžiuose“, – naujienų agentūrai AFP teigė oro bendrovės atstovas Dhananjay Kumaras.

Antrajame etape vienkartinio plastiko bus atsisakyta ir visuose „Air India“ skrydžiuose.

Tikimasi, kad vyriausybė pradės nacionalinę kampaniją rugsėjo viduryje. Kampanija bus įgyvendindama trimis etapais: didinant sąmoningumą, renkant vienkartinį plastiką ir jį perdirbant.

Vidaus reikalų ministras Amitas Shahas taip pat paragino pirkėjus plastikinius maišelius pakeisti tekstiliniais, kurie gali būti naudojami iki 10 metų, kad būtų saugoma aplinka.

Remiantis vyriausybės duomenimis, Indijoje per metus susidaro apie 5,6 mln. tonų plastiko atliekų.

Praėjusiais metais finansinė sostinė Mumbajus uždraudė naudoti vienkartinius plastikinius gaminius, tokius kaip maišeliai, stalo įrankiai, puodeliai ir tam tikros talpos buteliai.

Dvidešimt milijonų gyventojų turintis pakrantės miestas, kaip ir daugelis kitų didelių Indijos miestų, jau seniai nusėtas didžiuliais plastikinių šiukšlių kalnais.

Šalies sostinė Naujasis Delis dar 2009 metais uždraudė plastikinius maišelius, o vėliau ir visas plastikines pakuotes ir vienkartinį plastiką.

Visgi draudimo laikymasis nėra griežtai kontroliuojamas, todėl abiejuose miestuose vis dar naudojamas vienkartinis plastikas.

„Vienkartiniam plastikui nėra vietos XXI amžiuje ir tai yra sveikintinas vyriausybės žingsnis“, – naujienų agentūrai AFP kalbėjo Mumbajuje įsikūręs aplinkosaugos aktyvistas Afrozas Shahas.

„Jis dusina jūrų gyvybę ir aplinką, tačiau mums reikia griežto įstatymų įgyvendinimo“, – pridūrė A.Shahas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką