Dabar populiaru
Publikuota: 2021 gegužės 31d. 13:33

Ingrida Šimonytė apie sankcijas Baltarusijai: mes esame pasiryžę svarstyti viską

Premjerė Ingrida Šimonytė pirmadienį nenorėjo plačiau komentuoti, kokios sankcijos gali laukti Baltarusijos ir kaip jos galėtų paveikti logistines grandines, užsibaigiančias Klaipėdos uoste. Premjerė pirmadienį Vilniuje susitiko su eurokomisaru Thierry Bretonu ir be kitų klausimų, taip pat aptarė sankcijų Baltarusijai klausimus. Vis tik premjerė teigė, kad planuojama svarstyti visus variantus – įskaitant ir tolimesnes ekonomines sankcijas.

„Nenorėčiau išskirti kokios nors vienos rūšies, nes nemanau, kad atskiros rūšys turėtų būti svarstomos, turėtų būti kompleksiniai sprendimai, kurie turi poveikį režimo finansiniams ištekliams“, – spaudos konferencijoje apie galimas sankcijas Baltarusijai sakė I.Šimonytė.

Ji pabrėžė, kad konkrečiai apie galimas sankcijas pasisakyti negali, nes joms įvesti reikalingas visų 27 ES narių sutikimas.

„Niekas negali būti išbrauktam, bet niekas vienas neturėtų būti išrinktas. Yra daugiau dalykų, ne tik gamybos šakos Baltarusijoje, bet ir Europos Sąjungos kompanijų technologijų tiekimai atskiriems sektoriams, finansavimo, finansų rinkų klausimas. Manau, kad yra daug sričių ir apie tai bus diskutuojama svarstant pasiūlymus dėl sankcijų paketo. Jei klausiate ar mes esame pasiryžę svarstyti viską, žinoma, mes esame pasiryžę svarstyti viską, tačiau kontekste“, – teigė premjerė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Therry Bretonas ir Ingrida Šimonytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Therry Bretonas ir Ingrida Šimonytė

Lakoniškas šiuo klausimu buvo ir T.Bretonas, ne kartą pabrėžęs ES vienybės ir paramos Baltijos šalims svarbą. Jis taip pat paantrino premjerei, jog ES pasiruošusi svarstyti visas sankcijas, įskaitant ir ekonomines.

„Šiuo metu vyksta tyrimas. Mes kiekvieną savaitę siūlome naujus sprendimus. Vienas dalykas aiškus – ir dėl šios priežasties aš esu čia, praėjus savaitei po incidento – ES ir jos šalės narės yra pasirengusios greitai reaguoti. Mes palaikome Baltijos šalis“, – komentavo T.Bretonas.

Eurokomisaras vidaus rinkai pirmadienį taip pat susitiko su Minske prieš savaitę priverstinai nutupdyto skrydžio iš Atėnų į Vilnių keleiviais. Kalbėdamas žiniasklaidai jis incidentą apibūdino kaip „europinių verybių užgrobimą“.

„Man buvo svarbu pasakyti skrydžio keleiviams, skridusiems iš Atėnų į Vilnių kad mes visi šiandien jaučiamės lietuviais, mes esame dalis to, kas nutiko. Tai nebus toleruojama“, – sakė T.Bretonas.

Eurokomisaras taip pat teigė, kad Baltijos regione ES yra pasirengusi didinti savo gynybinius pajėgumus.

„Tai tik pradžia. Su premjere kalbėjome, kad didinsime ir kibernetinio saugumo pajėgumus“, – žadėjo eurokomisaras.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:36
52:13
17:22

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką