Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 13d. 12:36

Inovacijų forume – nuo robotų darželiuose iki dirbtinio intelekto žinių studijoje

„Innovation Drift“ technologijų forumas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Innovation Drift“ technologijų forumas

„Microsoft“, „Tesla“, „Porshe“, IBM, „Euronews“ atstovai ir vadovai Vilniuje šiomis dienomis dalinasi savo patirtimi ir įžvalgomis ne tik apie tai, kaip inovacijos keičia šiandieninį pasaulį ir žmogų, bet ir apie mokslo bei verslo bendradarbiavimu paremtus išradimus, galinčius pakeisti ne vieno asmens gyvenimą. Nuo robotų darželiuose iki dirbtinio intelekto žurnalistų darbe, nuo „Tesla“ automobilių pardavimo paslapties iki duomenų analitikos „Porshe“ laboratorijose – apie tokias temas diskutuojama Vilniuje vykstančiame didžiausiame Baltijos šalyse inovacijų forume „Innovation Drift 2019“.

Danų informacinių mokslų profesorius ir robotikos ekspertas Henrikas Scharfe, pasaulyje žinomas kaip žmogus, sukūręs savo dvynį robotą – geminoidą, su kuriuo kartu skaito paskaitas, dalyvauja susitikimuose, sako, kad netrukus vaikų darželiuose pasakas seks, o mokyklose vaikus mokys robotai, kurie įvertins auditorijos reakciją ir pagal tai nustatys, kokias užduotis reikia duoti.

Pirmą kartą Lietuvoje vieši ir didžiausio Europos naujienų kanalo „Euronews“ vadovas Michaelas Petersas, kuris sako, kad dirbtinis intelektas jau dabar keičia ne tik žiniasklaidą, bet ir jos vartotojus, tačiau jis nemano, kad tai gali kelti grėsmę žurnalistams, anaiptol, tik padėti.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Michaelas Petersas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Michaelas Petersas

Informacija ir reklama jau tampa personalizuota, ir tai padeda kurti dirbtinis intelektas. „Žurnalistai dėl to neišnyks, tačiau dirbtinis intelektas taps tuo pagrindu, kuris padės išlikti žurnalistams ir kovoti su melagienomis. Tai gali padidinti ir pasitikėjimą žiniasklaida, ir jos kokybę“, – sakė jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Spaudos konferencijos akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Spaudos konferencijos akimirka

Tai tik keli pranešėjai iš šiomis dienomis, Vilniuje, vykstančio didžiausio Baltijos šalyse inovacijų forumo „Innovation Drift 2019“.

Į dvi dienas vyksiantį ateities inovacijų tendencijų forumą atvyko daugiau kaip 50 žinomų Lietuvos ir užsienio pranešėjų.

„Microsoft“, „Tesla“, „Porshe“, IBM atstovai Vilniuje kalba apie lūžio technologijas, kosmoso technologijas, ateities visuomenę, mediciną, startuolius, ateities iššūkius, ateities pramonę, moteris inovatores.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Innovation Drift“ technologijų forumas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Innovation Drift“ technologijų forumas

Pavyzdžiui, Peteris Bardenflethas-Hansenas, 10 metų darbo patirtį turintis „Tesla“ kompanijoje, laikomas žmogumi legenda šioje kompanijoje ir yra vienas labiausiai vertinamų vadovų, prisidėjusių prie stulbinančių „Tesla“ automobilių pardavimų skaičiaus augimo – nuo 500 automobilių per metus 2010 metais iki daugiau kaip 250 tūkstančių. Spaudos konferencijoje jis pasakojo, kad keičiasi ne tik automobilių pardavimo supratimas. Ateityje, jo manymu, pasikeis automobilio savininkiškumo supratimas – daugės bendrystės, dalinimosi paslaugos.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Peteris Bardenflethas-Hansenas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Peteris Bardenflethas-Hansenas

Birželio 14 dieną pranešimą skaitys ir Garrettas Reismanas, kuris yra dviejų misijų į kosmosą dalyvis, 3 kartus išsilaipinęs kosmose. Jis dirbo skrydžių inžinieriumi Tarptautinėje kosmoso stotyje, taip pat rengė NASA astronautus robotikos ir išėjimo į atvirą kosmosą operacijų srityje.

2011-aisiais jis pakviestas prisijungti prie „Space X“ komandos. Joje dirbo kosmoso operacijų direktoriumi ir buvo atsakingas už kompanijos parengimą žmonių skrydžiams į kosmosą. Šiuo metu dr. G.Reismanas „Space X“ kompanijoje užima vyresniojo patarėjo pareigas. „Innovation Drift“ G.Reismanas dalinsis ne tik savo, tris kartus kosmose pabuvojusio astronauto patirtimi, tačiau ir pateiks įžvalgas apie tai, kokie pokyčiai, iššūkiai ir perspektyvos laukia žmonijos skrydžių į kosmosą srityje netolimoje ateityje.

Ketvirtasis Vilniaus inovacijų forumas „Innovation Drift 2019“ forumas vyksta Vilniuje, LITEXPO parodų ir kongresų centre, 2019 m. birželio 13–14 d. Forumas skirtas visiems inovatoriams, kūrėjams, ekspertams, inovacijų politikos formuotojams ir vykdytojams, siekiantiems tiek pristatyti inovacijas, tiek pasitelkti praktinį jų pritaikymą.

Renginį organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su LR ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką