Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 30d. 20:18

„Inter RAO Lietuva“ pelną augino iki 8,7 mln. eurų

Inter Rao Lietuva biuras
Inter Rao Lietuva biuras

Šių metų pirmojo pusmečio neaudituotus veiklos rezultatus per Varšuvos vertybinių popierių biržą paskelbusi AB „Inter RAO Lietuva“ praneša, kad per šešis pirmus metų mėnesius Lietuvoje pardavusi 18 procentų daugiau elektros energijos ir uždirbusi 8,78 mln. eurų grynojo pelno.

Kaip nurodoma bendrovės išplatintame pranešime, per 2019 metų pirmus šešis mėnesius įmonė Lietuvoje pardavė 3075 GWh elektros energijos (per atitinkamą 2018 metų laikotarpį – 2595 GWh), o grynasis pelnas prieš metus siekė 4,37 mln. eurų.

„2019-ųjų metų pirmąjį pusmetį bendrovė Lietuvoje pardavė beveik penktadaliu daugiau elektros energijos, nei per atitinkamą laikotarpį prieš metus. Pardavimų apimčių augimas ir aukštesnė parduodamos elektros energijos kaina, net ir mažėjant maržai, leido pagerinti įmonės veiklos rezultatus bei uždirbti daugiau“, – sako bendrovės generalinis direktorius Giedrius Balčiūnas.

Parduodamą elektros energiją bendrovė ne tik importavo, bet ir pirko elektros biržoje „Nord Pool“ bei iš vietos gamintojų, gamino antrinei įmonei priklausančiame vėjo elektrinių parke „Vydmantai wind park“, kurio pajamos iš pagamintos elektros energijos didėjo beveik 35 procentais.

Pasak įmonės vadovo, pasiekti geresnių rezultatų leido ir bendrovės valdomas vėjo elektrinių parkas, kuris dėl palankesnių oro sąlygų pagamino ir pardavė daugiau elektros energijos, bei veiklos išlaidas sumažinę turbinų priežiūros sutarčių pakeitimai.

Įmonės EBITDA buvo 9,6 mln. eurų, lyginant su 5,5 mln. eurų prieš metus, o bendrovės pelnas prieš mokesčius siekė 9,4 milijono eurų. Įmonė per ataskaitinį laikotarpį sumokėjo 638 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Per pirmuosius šešis metų mėnesius bendrovė į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą sumokėjo daugiau kaip 11,5 mln. eurų mokesčių ir kitų įmokų, o grupės valdoma „Vydmantai wind park“ į VMI sąskaitą sumokėjo dar 621 tūkst. eurų mokesčių. AB „Inter RAO Lietuva“ buvo trečia tarp daugiausiai mokesčių sumokančių energetikos sektoriaus bendrovių.

2019 metų 1 pusmečio neaudituotus konsoliduotus veiklos rezultatus per Varšuvos vertybinių popierių biržą paskelbė ir visa „Inter RAO Lietuva“ įmonių grupė, kuriai priklauso antrinės bendrovės „Iinter RAO Latvia“, „Inter RAO Eesti“, „IRL Polska“ ir „Vydmantai wind park“.

Grupė pranešė per pusmetį visose veiklos šalyse pardavusi 3970 GWh elektros energijos (per atitinkamą 2018 metų laikotarpį – 3056 GWh) ir gavusi 197,6 mln. eurų pajamų (107,2 mln. eurų prieš metus).

Grupės EBITDA buvo 12,8 mln. eurų (5,0 mln. eurų prieš metus), o grynasis pelnas siekė 10,3 mln. eurų lyginant su 2,4 mln. eurų per atitinkamą laikotarpį pernai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:42
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką