TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Invaldos LT“ akcininkai pritarė atskyrimo sąlygų rengimui

Pinigai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienos didžiausių Lietuvos investicijų bendrovių „Invalda LT“ akcininkai pritarė atskyrimo sąlygų rengimui. Tai leis įgyvendinti anksčiau paskelbtą sprendimą koncentruotis į turto valdymo veiklą.

Numatoma, kad nuo „Invaldos LT“ bus atskirtos žemės ūkio paskirties žemę, nekilnojamąjį turtą bei informacines technologijas (IT) valdančios įmonės, kurios siektų Lietuvos banko išduodamų uždaro tipo investicinių bendrovių licencijų. Visas įmones planuojama listinguoti NASDAQ OMX Vilnius biržoje.  „Invaldos LT” akcininkai, kurių šiuo metu yra beveik 4 tūkst., bendrovių kapitale dalyvautų proporcingai ir turėtų visų naujų bendrovių akcijų.

„Valdyba tikisi atskyrimo sąlygas paskelbti šių metų pirmąjį ketvirtį, vėliau joms dar turės pritarti akcininkai. „Invalda LT“ steigs valdymo įmonę, kuri valdytų atskirtas įmones, savo esme panašias į investicinius fondus“, - sakė D. Šulnis.

Pasak jo, visos atskirtos įmonės sieks pritraukti papildomo kapitalo – tai turėtų padidinti akcijų likvidumą.

„Pertvarka leis investuotojams pasirinkti, į kokį turtą ar verslą investuoti. „Investuotojai galės pasirinkti tiek norimą rizikos profilį, tiek investicijų horizontą. Licencijuojama veikla bei Lietuvos banko priežiūra padidins skaidrumą bei sumažins investicijos riziką“, - sakė D. Šulnis.

Žemės ūkio investicinė bendrovė būtų kuriama 17-kos dabar „Invaldai LT“ priklausančių įmonių pagrindu – visos jos bendrai  valdo apie 3 tūkst. hektarų žemės. „Planuojama, kad ši bendrovė savo veikloje nenaudos skolinto kapitalo. Manome, kad ši bendrovė, generuosianti stabilų pinigų srautą, viršijantį infliacijos lygį ir turinti mažą rizikos laipsnį, galėtų būti tinkama ilgalaikio taupymo priemonė, alternatyva investicijoms į indėlius ar obligacijas“, - teigė D. Šulnis.

Jo teigimu, nedidelė žemė kaina, palyginti su kitais analogiškais Europos Sąjungos žemdirbystės regionais, ir gilios ūkininkavimo tradicijos bei didėjantis efektyvumas sudaro prielaidas tiek nuomos pajamų augimui, tiek žemės brangimui.

Nekilnojamojo turto investicinę bendrovę ketinama steigti „Invaldos nekilnojamojo turto fondo“ pagrindu. Šiuo metu „Invaldos LT“ grupei priklauso apie 50 tūkst. kvadratinių metrų ploto komercinių patalpų Lietuvoje.

„Manome, kad mūsų objektai yra labai gerose vietose ir generuoja nuolatinius pinigų srautus, o dauguma iš jų turi aiškų vertės didinimo potencialą atliekant naujas investicijas. Planuojame didžiausią dėmesį skirti generuojamo pinigų srauto didinimui, o esant ekonominiam pagrindimui – skirti lėšų turimų objektų pertvarkymui ar naujų objektų įsigijimui“, - teigė D. Šulnis.

Pirmoji informacinių technologijų (IT) investicinės bendrovės investicija būtų 80 proc. BAIP grupės akcijų. Grupė šiuo metu turi įmones Lietuvoje, Norvegijoje ir Tanzanijoje ir yra įgyvendinusi projektus daugiau kaip 50 pasaulio šalių.

„Lietuva yra IT paslaugų eksportuotoja, o pradedančiųjų ir brandžių įmonių verslo modeliai bei kuriami produktai tinkami tarptautinėms rinkoms ir vertės augimui“, - sakė D. Šulnis.

„Invalda LT“ koncentruosis į turto valdymo veiklą ir sieks pagrindines pajamas gauti iš valdymo veiklos.

Planuojamų turto valdymo pokyčių įgyvendinimas priklausys nuo visuotinio akcininkų susirinkimo bei Lietuvos banko sprendimų, todėl pertvarkymas ar dalis jo gali neįvykti arba siūloma pertvarkymo struktūra gali keistis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką