Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 13d. 10:49

„Invega“ skelbia rizikos kapitalo priemonės „Akceleratorius 2“ fondų valdytojų atranką

Kęstutis Motiejūnas
INVEGOS nuotr. / Kęstutis Motiejūnas
Nacionalinė plėtros įstaiga UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) kviečia rizikos kapitalo fondų valdytojus pretenduoti valdyti naujos rizikos kapitalo priemonės „Akceleratorius 2“ fondus. Fondai bus skirti investuoti į besikuriančias bei perspektyvias labai mažas, mažas įmones Lietuvoje ir papildys šiuo metu veikiančius akceleravimo fondus, kurių investavimo terminas artėja prie pabaigos. Priemonei „Akceleratorius 2“ valdyti bus atrinkti du fondų valdytojai, kur kiekvienas įsteigs po du rizikos kapitalo fondus, rašoma pranešime spaudai.

„Gauti finansavimą pirminėje produkto kūrimo stadijoje, kai jis galbūt yra dar prototipo stadijoje – labai sunku. Čia į pagalbą ateis rizikos kapitalo priemonė „Akceleratorius 2“. Pagal ją bus atrinkti du fondų valdytojai, kurie atitinkamai įsteigs ir valdys priešankstyvosios stadijos fondą ir ankstyvosios stadijos fondą. Priešankstyvosios stadijos fondas dirbs su fiziniais asmenimis, labai mažomis ir mažomis įmonėmis, suteiks iki-akceleravimo, akceleravimo paslaugas ir mažų sumų investicijas. Esant sėkmingam projektui, ankstyvosios stadijos fondas investuos didesnes sumas. Tokia finansinės priemonės struktūra leis pirmiausia patikrinti idėjas ar produktus labai ankstyvoje jų stadijoje, ir tik tuomet, pamačius augantį potencialą, investuoti į perspektyvų projektą. Iš viso vien valstybės finansavimas rizikos kapitalo priemonei „Akceleratorius 2“ sieks 18 mln. eurų, o atrinktas valdytojas papildomai turės pritraukti privačių lėšų“, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Naujai įsteigti fondai sudarys galimybę verslui kur kas paprasčiau gauti lėšų įvairioms inovatyvioms idėjoms įgyvendinti. Priešankstyvosios stadijos fondas įgyvendins tris programas: iki-akceleravimo programą, akceleravimo programą ir mažų sumų investavimą į labai mažas, mažas įmones. Įgyvendinant iki-akceleravimo programą, pagrindinis dėmesys bus skiriamas organizuojant renginius, kuriuose bus generuojamos verslo idėjos, fiziniai asmenys, dirbantys su inovacijomis, bus kviečiami burti komandas. Planuojama, kad kiekvieno fondo valdytojo organizuojamose iki-akceleravimo programose dalyvaus ne mažiau kaip 120 dalyvių, iš kurių bus suformuotos 30-35 komandos. Akceleravimo programa bus skirta stiprinti komandas, auginti jų kompetencijas ir toliau vystyti produktus. Programos dalyviams bus pasiūlytos mentorystės ir konsultacijų paslaugos. Planuojama, kad per trejus metus, kiekvienas fondo valdytojas įgyvendins ne mažiau kaip 3 akceleravimo programas, akceleruos ne mažiau kaip 45 įmones, kurios iš dalies ar visiškai bus įsteigtos iki-akceleravimo programos dalyvių. Visoms akceleruojamoms įmonėms bus suteikiamos pradinės rizikos kapitalo investicijos.

Antrasis priemonės rizikos kapitalo fondas – ankstyvosios stadijos fondas – vykdys rizikos kapitalo investicijas į priešankstyvojoje ir ankstyvojoje stadijose esančias labai mažas, mažas įmones. Numatoma, kad ne mažiau kaip 70 proc. fondui skirtų lėšų turės būti investuota į įmones, kurios dalyvavo priešansktyvosios stadijos fondo akceleravimo programose.

Fondų valdytojai, norintys dalyvauti „Akceleratorius 2“ atrankoje, paraiškas INVEGAI gali pateikti iki 2021 m. gruodžio 13 d.

Priemonė „Akceleratorius 2“ įgyvendinama iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Finansų ministerijos bei INVEGOS įsteigto „Inovacijų skatinimo fondo“ lėšų. Fondas skirtas skatinti investicijas į fundamentinius mokslinius tyrimus, taikomuosius mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą ir inovacinę veiklą. Tai pirmoji startavusi „Inovacijų skatinimo fondo“ priemonė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.
Komentarai
Temos: 2 Verslas Invega

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:53
01:15
01:05

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką