Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

„Investuok Lietuvoje“ vadovas: 40 proc. įmonių patiria iššūkių dėl Kinijos

Kinijai nutraukiant ekonominius ryšius su Lietuva, užsienio investicijų skatinimo agentūros „Investuok Lietuvoje“ vadovas sako, kad 40 proc. apklaustų Lietuvos įmonių dėl to patiria sunkumų. Elijus Čivilis pripažįsta, kad užsienio investuotojai renkasi politiškai stabilias šalis, todėl Lietuva „kažkiek“ nusileis aplinkinėms valstybėms.
Elijus Čivilis
Elijus Čivilis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Vis dėlto jis tikisi, kad dar nėra viskas prarasta.

„Investuotojai susiduria su problemomis negalėdami gauti įrangos, kurią naudoja savo gamybos procese. Investuotojai negali gauti žaliavų, eksportuoti savo produkcijos“, – LRT radijui ir televizijai ketvirtadienį teigė E.Čivilis.

Pasak jo, trumpuoju laikotarpiu kiekvienas verslas geba prisitaikyti ir išgyventi, tačiau ilguoju tokia situacija turės neigiamą poveikį.

„Jis bus per du aspektus – vienas per kompanijų pelningumą, sėkmę ir norą plėstis, o tai viskas susiveda į investicinės aplinkos stabilumą. Vienos konsultacijų bendrovės atliktas tyrimas pernai birželį atskleidė, kad net 57 proc. visų kompanijų renkasi lokacijas, kurios yra politiškai stabilios“, – sakė E.Čivilis.

„Žinomumas ir aplinkybių nuspėjamumas yra įmonių labai vertinamas rodiklis. Per šį kriterijų Lietuva kažkiek nusileis aplinkinėms valstybėms, bet aš labai tikėčiau, kad dar nėra viskas prarasta“, – pridūrė jis.

Pasak „Investuok Lietuvoje“ vadovo, Lietuva yra stabili tiek, kiek ji pasirinkusi kryptingą savo politiką.

„Kalbant apie Kiniją, mes pamiršome, kaip Kinija įvardija nuodėmes, kurias Lietuva yra patyrusi, – tai tiek draudimas kiniškų investicijų į Lietuvą, tiek jų 5G gamintojų draudimas, tiek etninių grupių žmogaus teisių sustiprinimas ir visi šitie dalykai akumuliuojasi“, – sakė jis.

E.Čivilis teigė, jog dauguma įmonių vengia viešumo ir nekalba apie sunkumus, nes tai gali turėti tiesioginį poveikį jų veiklai.

Tarptautinės kompanijos dalyvauja globalioje tiekimo grandinėje, kuri yra labai trapi.

„Tarptautinės kompanijos dalyvauja globalioje tiekimo grandinėje, kuri yra labai trapi. Net galvodami apie Vokietiją, kuri yra automobilių pramonės milžinė, de facto didžioji dalis jų gamyklų yra Kinijoje. (...) Negali išvengti nebendradarbiavimo visoje toje ekosistemoje“, – sakė jis.

Užsienio žiniasklaida rašė, jog Kinija spaudžia Vokietijos automobilių dalių milžinę „Continental“ nebenaudoti jos gamykloje Lietuvoje, Kauno rajone pagamintų komponentų. Pati įmonė šios informacijos nekomentuoja.

Bendrovė pernai balandį pradėjo antros daugiau nei 90 mln. eurų vertės gamyklos statybas, kurias planuoja baigti šių metų pavasarį. Bendros „Continental“ investicijos Kaune sieks apie 185 mln. eurų.

E.Čivilis taip pat kalbėjo, jog Taivanas yra pakankamai aktyvus investicijų prasme, jo įmonės galėtų plėstis Lietuvoje, tačiau tam reikia nemažai laiko.

Kinija pastaruoju metu reiškė protestus dėl Lietuvos plėtojamų ryšių su Taivanu, šios salos atstovybės atidarymo Vilniuje.

Kinija rudenį sustabdė krovininius traukinius į Lietuvą, maisto eksporto leidimų išdavimą, sumažino Lietuvos įmonėms kredito limitus ir pakėlė kainas, be to, ji išbraukė Lietuvą iš muitinės sistemų, todėl lietuviški kroviniai negali patekti į šalį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius