TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Investuok Lietuvoje“ vadovas Arvydas Arnašius: „Lietuvos nepristatome kaip pigios darbo jėgos šalies“

Arvydas Arnašius
Arvydas Arnašius
Šaltinis: 15min
0
A A

„Barclays“ paslaugų centro plėtros proga surengtoje spaudos konferencijoje bendrovės atstovai teigė, jog Lietuva užsitarnavo puikių specialistų šalies reputaciją. Vien pernai „Barclays“ įdarbino 486 darbuotojus. Už poros savaičių naujausias „Barclays“ žmogiškųjų išteklių valdymo centras pradės paslaugas teikti JAV rinkai. Bendrovės atstovai paaiškino, kas turi daugiausia šansų įsidarbinti ir padaryti tarptautinę karjerą.

„Barclays“ technologijų centro vadovas Giedrius Dzekunskas bendrovę pristatė skaičiais. Lietuvoje „Barclays“ veikia jau 1598 dieną. Bendrovėje dirba 1265 darbuotojų. Per dieną šis skaičius pasikeičia dviem ar trim darbuotojais.

Darbuotojus moko patys

Apie 5 proc. Lietuvoje veikiančiame „Barclays“ centre dirbuotojų sudaro užsieniečiai – iš viso 20 tautybių.

486 naujos darbo vietos skurtos vien pernai. „Barclays“ visame pasaulyje dirba 140 tūkst. žmonių. Lietuvoje 73 proc. darbuotojų jaunesni nei 30 metų. Amžiaus vidurkis yra 29 metai. Apie 5 proc. Lietuvoje veikiančiame „Barclays“ centre dirbuotojų sudaro užsieniečiai – iš viso 20 tautybių.

„Barclays“ aplankė apie 200 Lietuvos mokyklų. „Mūsų tikslas buvo papasakoti apie informacines technologijas, sukurti visą mokymosi ciklą. Su VU įkūrėme CISCO akadeniją. Programą baigę absolventai gauna du diplomus“, – pasakojo G.Dzekunskas.

Pernai Lietuvoje „Barclays“ padaliniuose praktiką atliko 53 praktikantai. Pusei jų pasiūlytas nuolatinis darbas. Bendrovėje veikia pameistrystės programa, kuri leidžia ugdyti specialistus iš asmenų, kurie specialių žinių pradėdami darbą neturi.

„Barclays“ padaliniuose Lietuvoje gyvuoja dvi muzikinės grupės. Nuo įsikūrimo bendrovės darbuotojai išgėrė 4 tonas kavos.

„Scanpix“ nuotr./„Barclays“ logotipas
„Scanpix“ nuotr./„Barclays“ logotipas

Svarbiausia požiūris

G.Dzekunsko teigimu, Lietuvą turi didelį potencialą augti. „Poznanė labai panaši į Lietuvą. Šiuo metu ten IT srityje dirba du kartus daugiau žmonių. Įmonės turi daug investuoti į specialistų auginimą“, – teigė jis.

Paklaustas, ar lengva rasti darbuotojų, technologijų centro vadovas atsakė, kad tų specialistų, kurių neranda, įmonė stengiasi užsiauginti pati.

Lietuviai yra labai greitai besimokantys, atkaklūs ir profesionalūs. Didelė įmonė gali suteikti kilimo karjeros galimybes. Piramidė leidžia žmonėms judėti į viršų, – sakė G.Dzekunskas.

„Lietuviai yra labai greitai besimokantys, atkaklūs ir profesionalūs. Didelė įmonė gali suteikti kilimo karjeros galimybes. Piramidė leidžia žmonėms judėti į viršų“, – nurodė jis.

„Barclays“ atstovas taip pat paminėjo, į kokius besidarbinančių asmenų bruožus žiūrima labiausiai: „Kuo mažesnis atstumas tarp to, ką tu darai, iki to, ką reiks daryti, tuo daugiau šansų, kad gausi darbą. Be techninių žinių yra labai svarbus požiūris, žmogaus vidinės savybės. Techninių dalykų gali išmokti, požiūrio – ne“.

Pigios darbo jėgos nesiūlo

Laikinasis „Investuok Lietuvoje“ vadovas Arvydas Arnašius minėjo, kad „Barclays“ yra geriausias pavyzdys, kaip užsienio kompanija atrado Lietuvą, kurioje daug aukštos kvalifikacijos darbuotojų. Iš viso Lietuvoje veikia 50 paslaugų centrų. Viename centre dirba apie 200 žmonių. Iš viso paslaugų centruose dirba 10500 darbuotojų.

BFL nuotr./Barclays
BFL nuotr./Barclays

Apie Lietuvą mes nekalbame kaip apie šalį, kuri gali pateikti pigią darbo jėgą. Mes Lietuvą pozicionuojame kaip šalį, kurioje ruošiami aukštos kvalifikacijos specialistai, – teigė A.Arnašius.

Daugiausiai paslaugų centrų Lietuvoje atidarė Jungtinė Karalystė, JAV ir Skandinavijos šalys.

„Apie Lietuvą mes nekalbame kaip apie šalį, kuri gali pateikti pigią darbo jėgą. Mes Lietuvą pozicionuojame kaip šalį, kurioje ruošiami aukštos kvalifikacijos specialistai“, – sakė A.Arnašius.

Palyginimui, vidutinė Lietuvos įmonė įdarbina apie 6 darbuotojus. 200 darbuotojų per metus sumoka 5 mln. litų mokesčių. Didėja šalies žinomumas. „Barclays“, „Western Union“ ir kitos Lietuvuvoje veikiančios užsienio bendrovės padeda pritraukti investuotojus. Šių metų pradžioje Vilnius buvo pripažintas geriausiu miestu steigti paslaugų centrus Europoje.

Lietuvoje 10 tūkst. gyventojų sukuriamos 43 darbo vietos paslaugų centruose. Pavyzdžiui, Vokietijoje šis skaičius siekia 89.

„Barclays“ žmogiškųjų išteklių valdymo centro vadovas Mariano Andrade Gonzalesas teigė, jog Lietuvoje plėstis buvo nuspręsta dėl galimybės rinktis kvalifikuotus darbuotojus. Šiandien jo vadovaujamame centre dirba 65 žmonės. Greitai jų bus 80. Už keleto savaičių centras pradės teikti paslaugas JAV. Vėliau Portugalijoje ir Ispanijoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką