Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 15d. 09:45

Investuotojas laimėjo ginčą prieš Kauno LEZ valdytojus: turės grąžinti daugiau nei 8 mln. eurų

Kauno LEZ
VšĮ „Kaunas IN“ nuotr. / Kauno LEZ

Bendrovė „Channel Hotels and Properties Limited“ laimėjo arbitražo ginčą ir turi teisę nedelsiant atgauti milijoninę skolą iš Kauno LEZ valdančios bendrovės ir kitų su ja susijusių bendrovių. Minėtos bendrovės yra glaudžiai susijusios su šiame ginče aktyviai dalyvavusiu verslininku William G. Sternu, kuris netiesiogiai valdo Kauno LEZ administruojančią bendrovę ir kitas su Kauno LEZ administravimu susijusias įmones, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vilniaus komercinio arbitražo teismas 2020 m. sausio 3 dieną priėmė galutinį sprendimą ir atmetė kaip nepagrįstus Kauno LEZ valdančios bendrovės Kauno laisvosios ekonominės zonos valdymo UAB, jos akcininkės Antwerpse Ontwikkelings-en Investeringsmaatschappij ir susijusios įmonės Knightsbridge Property Management Limited reikalavimus pripažinti 2018 m. sausio 24 d. su bendrove „Channel Hotels and Properties Limited“ sudarytą skolos grąžinimo sutartį negaliojančia, kartu patenkino bendrovės „Channel Hotels and Properties Limited“ priešieškinį dėl skolos, netesybų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo.

Vadovaujantis šiuo sprendimu, Kauno laisvosios ekonominės zonos valdymo UAB kartu su kitomis dviem susijusiomis įmonėmis solidariai įpareigotos grąžinti daugiau nei 8 mln. eurų skolą bendrovei „Channel Hotels and Properties Limited“, taip pat sumokėti netesybas bei atlyginti bylinėjimosi išlaidas.

Pasak „Channel Hotels and Properties Limited“ atstovo Gary Lever, bendrovė tikisi, kad Kauno LEZ valdanti bendrovė sąžiningai vykdys Vilniaus komercinio arbitražo teismo sprendimą ir nedels grąžinant daugiau nei 8 milijonų eurų skolą. „Mes tikime, kad verslas Lietuvoje veikia civilizuotai pagal įstatymus bei verslo etikos normas ir norime tikėti, kad tiek pati Kauno LEZ valdanti bendrovė, tiek jos valdymo organai priims operatyvius veiksmus geranoriškam arbitražo sprendimui įvykdyti“, – sakė Channel Hotels and Properties Limited atstovas Gary Lever.

Kauno LEZ valdymo bendrovės atstovai sako, kad nepaisant arbitražo teismo sprendimo, Kauno apygardos teisme vyksta ginčas tarp bendrovės „Residential Management Inc.“ ir bendrovės „Channel Hotels and Properties“ dėl 2018 m. sausio 24 dienos sudarytos sutarties galiojimo. Bendrovė „Residential Management Inc.“ yra Kauno LEZ valdymo bendrovės kreditorius.

Teigiama, kad Kauno apygardos teismas š.m. sausio 8 dienos nutartimi sustabdė tiek šios sutarties vykdymą, tiek bet kokius „Channel Hotels and Properties Limited“ veiksmus, nukreiptus į Kauno LEZ valdymo bendrovę.

Teismui patenkinus „Residential Management Inc.“ reikalavimą, sutartis su „Channel Hotels and Properties Limited“ taptų negaliojanti ir nevykdytina. Ginčas, kaip prognozuojama, greičiausiai truks ilgiau nei metus.

„Tačiau ši situacija neturi įtakos kasdienei Kauno LEZ valdymo bendrovės veiklai ir nekelia grėsmės jos finansiniam stabilumui. Kauno LEZ valdymo bendrovė neturi jokių teismo pritaikytų apribojimų sudaryti sutartis su investuotojais ir kitomis trečiosiomis šalimis, įgyvendinti infrastruktūros darbus, ieškoti naujų investuotojų bei vykdyti kitą įprastą veiklą“, – teigiama komentare.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:16
00:05
21:34

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką