Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš rinkos išimami galingi dulkių siurbliai tapo labai paklausia preke

Dulkių siurblys
Dulkių siurblys
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 31–oji buvo paskutinė diena, kai į Lietuvą buvo galima įvežti galingesnius nei 1,6 tūkst. vatų siurblius. Prekybos centrai šiais siurbliais gali prekiauti tol, kol jų neparduos. Prekybos centrų atstovai teigia, kad po Europos Sąjungos sprendimo uždrausti galingus siurblius lietuviai juos puolė pirkti kaip pašėlę.

Europos Sąjunga nuo šių metų rugsėjo pirmos uždraudė gaminti ir importuoti dulkių siurblius, kurių galingumas daugiau nei 1,6 tūkst. vatų. Šis sprendimas priimtas, nes dulkių siurbliai naudoja per daug energijos. Tikimasi, kad sumažinus jų galingumą, bus mažiau teršiama aplinka, taupoma elektros energija. Nuo 2017 metų dulkių siurblių galingumas bus apribotas dar labiau, jis negalės viršyti 900 vatų. 

ES reikalauja, kad gamintojai nurodytų vartojimo efektyvumą. Nuo rugsėjo 1 dienos dulkių siurbliai pradėti žymėti 7 skirtingais reitingais, kurie rodys valymo efektyvumą ir išmetamų dulkių skaičių.

„Topo centro“ ir „Euronics“ prekybos centrų viešųjų ryšių atstovė Lina Mažeikienė teigė, kad paskutinę rugpjūčio mėnesio savaitę dulkių siurblių, kurių galia didesnė nei 1600 W, pardavimai ūgtelėjo beveik 3 kartus. Apskritai visų dulkių siurblių pardavimai paaugo 2,5 karto lyginant su praėjusių metų paskutine rugpjūčio mėnesio savaite. Rugsėjo pirmąją savaitę pardavimai augo beveik 40 procentų, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. 

Paskutinę rugpjūčio mėnesio savaitę dulkių siurblių, kurių galia didesnė nei 1600 W, pardavimai ūgtelėjo beveik 3 kartus.

Anot L.Mažeikienės, suskubdami pirkti galingus siurblius pirkėjai parodė, kaip vertina šį ES sprendimą. Kol kas jie pirmenybę teikia galingiems siurbliams.

Pasak L.Mažeikienės, nebus taip, kad uždraudus gaminti galingus dulkių siurblius bus sunku išsiurbti kilimą: „Pirkėjams kol kas trūksta informacijos apie pasikeitimus, apie naująjį ženklinimą bei apie mažesnę galią turinčių dulkių siurblių galimybes. Galingumas nėra pats svarbiausias kriterijus,  naujieji dulkių siurbliai siurbs lygiai taip gerai, skirtumas tas, kad jie suvartos gerokai mažiau elektros energijos“, – pasakojo „Topo centro“ ir „Euronics“ prekybos centrų viešųjų ryšių atstovė. 

„Elektromarkt“ prekybos tinklo pardavėjai teigia, kad naujieji, mažesnį galingumą turintys siurbliai yra brangesni bei primena, kad prekyboje vis dar yra likusių galingųjų siurblių.

L.Mažeikienės teigimu, išsiurbimo kokybę lemia ne vien dulkių siurblio galia, bet ir daugelis kitų parametrų. Siurbimo kokybei svarbus ir dulkių siurblio sandarumas, didelė dulkių maišelio talpa, dulkių siurblio konstrukcija.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką